Z jakiego materiału wybrać szlafrok?

Z jakiego materiału wybrać szlafrok?

Szlafrok damski zdecydowanie powinien być funkcjonalny, wygodny, a co najważniejsze — miły w dotyku. Dobór odpowiedniego materiału umożliwi spełnienie wszystkich tych wytycznych. Mając do dyspozycji tyle modeli, który wybrać?

Klasyczny szlafrok bawełniany

Jest to jeden z najczęściej wybieranych modeli ze względu na naturalny charakter bawełny umożliwiający swobodne oddychanie skóry. Zakupić można różne grubości materiału, dzięki czemu nie tylko można ogrzać ciało podczas chłodnych dni, ale także sprawdzi się jako przewiewna narzutka. Nie powoduje podrażnień skóry, ponieważ jest delikatna. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, od klasycznych do eleganckich i kobiecych. Bawełna ma praktycznie same zalety. Jedyną wadą jest łatwość gniecenia, jednakże jest to rodzaj bielizny, w którym zagniecenia nie powinny stanowić problemu.

Szlafrok damski z satyny, wiskozy lub jedwabiu

Ten rodzaj szlafroków nie sprawdza się w zupełności podczas zimowych dni, ponieważ delikatnie obniża temperaturę ciała, narażając je na wychłodzenia po gorącym prysznicu. Prezentują się bardzo pięknie, natomiast zima nie jest dobrym momentem na zakładanie ich.

A może szlafrok wykonany z frotte?

Ten rodzaj zdecydowanie sprawdza się zimą. Jeśli jesteś osobą lubiącą ciepło, to powinnaś wybrać dokładnie ten model. Frotte jest materiałem grubym i ciepłym. Co więcej, nie występuje problem z pochłanianiem wilgoci, dlatego idealnie posłuży jako otulacz po kąpieli. Niestety zdecydowanie jedną z większych wad jest jego wygląd. Nie prezentuje się tak ładnie, jak bawełniany czy satynowy.

Flanela jako alternatywa do frotte

Jeśli zależy nam tylko na termoizolacji, to najlepszym pomysłem będzie szlafrok damski wykonany z flaneli. Jest to miękka, ale masywna bawełna. W związku z tym nie ma problemów ze wchłanianiem wilgoci. Skóra się nie poci i może swobodnie oddychać. Minusem tych tkanin jest szybkość mechacenia. Po krótkim czasie na strukturze pojawiają się liczne ubytki warunkujące brzydki wygląd. Szukając odpowiedniego szlafroka, warto postawić na materiał naturalny lub z małą domieszką syntetyków, aby nie podrażniał naszej skóry, która jest bardzo wrażliwa po zażytej kąpieli.