Wyraź siebie na…koszulce

Wyraź siebie na…koszulce

Codzienny ubiór to nie tylko konieczność wynikająca z obyczajowości czy potrzeby ochrony ciała przed warunkami pogodowymi, ale również pewien sposób na wyrażanie siebie. W tej dziedzinie przeprowadzono już wiele badań dowodzących, że to, jakie wybieramy kolory, fasony, jakie części ciała podkreślamy ubiorem czy jaką preferujemy symbolikę stanowi sposób na komunikację z otoczeniem. Ubiór to rodzaj przekazu, w którym informujemy społeczeństwo o naszych emocjach, ukrytych pragnieniach czy niedoskonałościach, albo prosimy o pomoc. Wybierając się na zakupy zawsze zwracamy uwagę na konkretny styl.

Własny styl a wygoda

Jednym z najpopularniejszych rodzajów ubioru są spodnie z jeansu i bawełniany t-shirt. Ten rodzaj stroju przyjął się tak bardzo, że często projektanci mody dostosowują go nawet do funkcji wieczorowych dodając zdobienia, lamówki, błyszczące dżety, frędzle, albo wprowadzając nietypowe cięcia i wstawki. Jednymi z najpopularniejszych wśród koszulek stały się koszulki z nadrukami, które są wykonywane popularną i w miarę tanią metodą sitodruku. Nie zawsze jednak wygoda oznacza, że jesteśmy skłonni wybierać taki rodzaj garderoby na każdą okazję. W niektórych sytuacjach, jak oficjalny lunch z zagranicznymi gośćmi, wstępna rozmowa o pracę czy uroczysta kolacja w lokalu jesteśmy skłonni zrezygnować w t-shirtu na rzecz eleganckiej sukienki lub garsonki.

Dlaczego powinnaś wybrać koszulki z nadrukami?

Koszulki z nadrukiem są idealnym rozwiązaniem dla osób młodych. Praktycznie nie ma takiej sytuacji włącznie z uroczystymi spotkaniami, a nawet szkolną galą, żeby młoda osoba nie mogła dobrać do takiej okazji odpowiedniego t-shirtu. Począwszy od kolorowych koszulek, idealnych zarówno w przypadku codziennych zajęć, jak i towarzyskich spotkań na młodzieżowych prywatkach, po eleganckie białe koszulki wykończone falbankami, z fantazyjnym dekoltem, które skomponowane z granatową spódnicą sprawdzą się na uroczystym rozdaniu nagród t-shirt zawsze zda egzamin. Przykład koszulek ze sklepu wysyłkowego pokazuje też, że nie zawsze muszą to być luźne, workowane i niechlujne części garderoby, typowe dla podwórkowego stylu casual, lecz niezwykle oryginalne estetyczne i zarazem wygodne bluzeczki do spodni czy spódnic.

Koszulki a fason

Z drugiej strony o kobiecym stylu świadczy fason z charakterystycznymi wcięciami w talii, podkreślający kształty kobiecej figury. Koszulki mają też spory dekolt i rękawki sprawiające wrażenie lekkości, subtelności typowej dla damskich strojów. Pomijając motywy drukowane już sam wygląd pozwala stwierdzić, że koszulka przeznaczona została dla dziewczyny. Zestawiając ją z odpowiednim dodatkiem w postaci spodni czy eleganckiej spódnicy znajdzie się dla niej wiele zastosowań.

Przemawiający motyw graficzny

Wygodny i zarazem estetyczny ubiór nie oznacza, że nie można też z jego pomocą wyrażać swoich myśli, emocji czy komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą przyjaznego wizerunku. Szczególną potrzebę takiego wyrażania myśli odczuwają nastolatki, o czym może świadczyć ilość blogów prowadzonych w Internecie. Powszechnie opowiadają o przyjaźniach, miłości, swoim smutku czy radości. Dzięki koszulkom wyrażanie swoich emocji jest możliwe również poprzez wyeksponowany nadruk. Piękna grafika przedstawiająca dziewczynę w różnej aranżacji stanowi symbol uczuć czy nastroju. Związane włosami bliźniaczki symbolizujące przyjaźń, smutna Śpiąca Królewna, buntownicza Grawitacja i kilka innych pomysłów może stanowić idealny sposób na oznajmienie światu potrzeby bliskości, albo rodzaj ostrzeżenia. Mogą też być pomysłem na oryginalny strój.