Szampon rozświetlający – czy warto stosować?

Szampon rozświetlający – czy warto stosować?

Szampon ma przede wszystkim służyć nam do oczyszczenia skóry głowy. Odpowiednio dopasowany pozwala pozbyć się nagromadzonego brudu. Jednak to nie jedyne zadanie, jakie może spełniać. Wzbogacony o środki pielęgnacyjne działa także na strukturę włosów. W ofercie drogerii możemy znaleźć szampony do zadań specjalnych. Jednym z nich będzie szampon rozświetlający.

Kiedy należy użyć szamponu rozświetlającego?

Szampon o właściwościach rozświetlających doskonale sprawdzi się, gdy nasze włosy pozbawione są blasku. Jest sprzymierzeńcem matowych, pozbawionych życia fryzur. Wydobywa kolor zarówno włosów naturalnych, jak i farbowanych. Jego zadaniem nie jest jednak zmiana wyjściowej barwy, a podkreślenie aktualnej. Szampon zmiękcza pasma, przez co prezentują się lepiej i wyglądają na pełne blasku.

Jakie składniki zawiera szampon rozświetlający?

Formuła szamponów rozświetlających zawiera przede wszystkim liczne składniki nawilżające. Zdrowe włosy pięknie błyszczą i lepiej się układają. Są także podatne na układanie, więc wyczarowanie z nich wymarzonego upięcia nie stanowi problemu. Zamykają łuski włosów, dzięki czemu włosy tworzą piękną taflę. Dodatkowo szampony rozświetlające mogą zawierać substancję odbijające światło, jak popularna mika. Są one zmywalne, ale ich doraźne stosowanie sprawia, że włosy automatycznie wyglądają lepiej. Działanie tego środka można porównać z użyciem pudru rozświetlającego na twarzy.

Jak często można stosować szampon rozświetlający?

Nie ma ograniczeń w częstotliwości używania tego rodzaju szamponów. Wszystko zależy od potrzeb naszych włosów i efektu, który chcemy uzyskać. Zalecane jest jednak, aby zmieniać kosmetyki w poszczególnych myciach bądź po zużyciu opakowania zrobić przerwę na inny kosmetyk. Podyktowane jest to troską o brak przeciążenia fryzury. Zarówno niedobór, jak i nadmiar substancji odżywczych oraz nawilżających może wpłynąć niekorzystnie na kondycję włosów. Dobrze dobrany kosmetyk dostarczy deficytowych składników i wydobędzie naturalny blask.