Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem salonu. To nie tylko estetyczny dodatek, ale także bardzo praktyczny mebel. Ciężko sobie wyobrazić dobrze urządzony duży pokój bez stolika kawowego. I tutaj pojawia się pytanie: jaki stolik kawowy wybrać? Jaki powinien mieć rozmiar? Drewno czy inne tworzywa? Zobacz jak wybrać stolik kawowy do salonu. 

Najważniejsze cechy stolika kawowego 

Są trzy główne rzeczy, o których musisz pamiętać wybierając stolik kawowy. Przede wszystkim rozmiar, styl i materiał z jakiego będzie wykonany. Stolik kawowy to specyficzny mebel. Jest niski, zazwyczaj drobny i służy jako element uzupełniający do kanapy. Dlatego to właśnie pod nią musimy dobrać wielkość stolika kawowego. I oczywiście do rozmiarów pomieszczenia. Stolik stojący przy sofie powinien mieć maksymalnie połowę jej długości. Dzięki temu nie będzie przytłaczać pomieszczenia. Jednak nie może być za mały. W przeciwnym razie “zginie” wśród innych mebli. Natomiast blat stolika kawowego powinien być miej więcej na wysokości siedziska kanapy. Najlepiej żeby znajdował się między 2,5 a 5 cm ponad. Tym sposobem będzie nam z niego łatwo korzystać i nie będziemy musieli się schylać. 

Drewniany stolik kawowy 

Najpopularniejsze wyborem są drewniane stoliki kawowe. I nic w tym dziwnego. Są solidne, eleganckie i pasują do różnego typu wnętrz. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, rustykalnym i nowoczesnym. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju drewno wybierzemy. Jeśli Twój salon jest małych rozmiarów, to postaw na jasne drewno, takie jak sosna. Dzięki temu  optycznie nie obciążysz pomieszczenia. Natomiast w przypadku dużych salonów ciemno dębowe stoliki kawowe dodadzą wnętrzu elegancji i ponadczasowego stylu. Ciekawym połączeniem może być także połączenie dwóch materiał. Na przykład drewniane nogi i szklany blat lub blat z litego drewna i metalowe nogi. To drugie połączenie będzie pasować zwłaszcza do stylu industrialnego i nowoczesnego. Łączenie materiałów to prosty sposób na uzyskanie oryginalnego wystroju. Oryginalne stoliki znajdziesz na Nodedeco.

Jaki wybrać kształt stolika kawowego? 

Kształt stolika kawowego to druga najistotniejsza rzecz na jaką zwracamy uwagę, zaraz po materiale z jakiego został wykonany. I wbrew pozorom na duże znaczenie. Stolik o ostrych krawędziach i prostokątnym kształcie będzie pasować do wnętrz w stylu nowoczesnym. Minimalistyczna kanapa i fotele. Proste szafy i kolorowy dywan. Do takiego pomieszczenia wybierz prostokątny stolik kawowy. Natomiast okrągłe modele będą pasować do wnętrz w stylu rustykalnym. Pufy, obszerne kanapy i różnego rodzaju siedziska to najlepsi towarzysze dla okrągłego stolika kawowego.