Sosnowiek okiem Rektorów Uniwestyteckich

Sosnowiek okiem Rektorów Uniwestyteckich

Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś: Możliwość studiowania na Uniwersytecie Śląskim to nie tylko szansa na zdobywanie wiedzy, lecz także okazja do przekonania się, że śląska Alma Mater jest prężnie działającym ośrodkiem akademickim, który coraz bardziej liczy się na ogólnopolskiej – a także europejskiej – arenie naukowej. Uniwersytet Śląski ma na prawdę wiele do zaoferowania swoim kandydatom i studentom. W mieście akademickim w Sosnowcu na trzech Wydziałach – Wydziale Filologicznym, Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach oraz Wydziale Nauk o Ziemi kształci się blisko 7 tysięcy studentów na 11 kierunkach, w tym 39 specjalnościach. UŚ posiada w Sosnowcu rozwiniętą bazę dydaktyczną, nowoczesną infrastrukturę, wspaniałe aule, a także aparaturę badawczą na światowym poziomie. Na osiedlu akademickim w Sosnowcu mieszka prawie 700 studentów, na jego terenie znajduje się również klub studencki.

Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka – Tendera: Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego starają się zapewnić studentom jak najlepsze warunki nauki po to, by absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do wykonywania zawodu. W pięciu Wydziałach Uczelni, jest zatrudniona ponad 1200 osobowa kadra nauczycieli akademickich, z których wielu cieszy się światową sławą. Ponad 200 jednostek zlokalizowanych m.in. na terenie siedmiu szpitali klinicznych zapewnia szeroki dostęp do pracowni, laboratoriów, sal operacyjnych i wykładowych. Jednocześnie celem zagwarantowania jeszcze wyższej jakości kształcenia od 2012 roku zajęcia dydaktyczne będą realizowane w największym w Polsce Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, w którym studenci będą mogli uczyć się bezpośredniego kontaktu z pacjentem w stanie zagrożenia życia na fantomach i symulatorach.

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. WSH dr Jerzy Kopel: Sosnowiec jest miastem akademickim, które skupia wydziały i kierunki z każdej dziedziny nauki, począwszy od kierunków humanistycznych i społecznych, przez przyrodnicze i medyczne, aż po fakultety techniczne. To duże miasto, ale nie przytłaczające, przyjazne studentowi, pełne zieleni i miejsc, gdzie można odpocząć, pobawić się, uczestniczyć w kulturze. A jeśli komuś Sosnowiec nie wystarcza, to w kilkanaście minut może znaleźć się w Katowicach, w półtorej godziny w Krakowie, a w przeciągu trzech godzin, dzięki dobrym połączeniom kolejowym, w Warszawie. Serdecznie zapraszam na studia do Sosnowca, a w szczególności do Wyższej Szkoły Humanitas, która oferuje 12 kierunków, w tym 4 magisterskie. Jesteśmy uczelnią, która działa na rynku edukacyjnym od 1997 roku i z powodzeniem realizuje swą naukową i dydaktyczną misję. Nasze mury opuściło dotychczas blisko 13 tys. absolwentów. Zachęcam wszystkich zdolnych i ambitnych, aby dołączali do ich grona.

Rektor Wyższej Szkoły Medycznej dr n. med. Adam Sipiński: Na terenie województwa śląskiego jest wiele uczelni prowadzących kierunki medyczne, natomiast tylko w WSM w Sosnowcu student może się spotkać z przyjazną atmosferą i jednocześnie wysokim poziomem nauczania. Sosnowiec jako stolica Zagłębia posiada dobrą infrastrukturę, komunikację oraz kilka uczelni, w tym dwie uczelnie medyczne: Śląski Uniwersytet Medyczny z Wydziałem farmacji oraz WSM z pozostałymi kierunkami medycznymi. Studenci naszych sosnowieckich uczelni integrują się organizując co roku Juwenalia.