Schematy które wpływają na codzienne decyzje

Schematy które wpływają na codzienne decyzje

Tak, jest to możliwe, a na dodatek dzieje się to każdego dnia, najczęściej w sposób niekontrolowany przez Ciebie. Praktycznie każdy bodziec, którym się otaczasz ma wpływ na to jak funkcjonuje twoja głowa! Dlatego otaczanie się pozytywnymi i rozwijającymi sytuacjami jest wręcz koniecznością. Tak się składa, że przeprowadzono jakiś czas temu badanie, w którym podzielono uczestników na dwie grupy. Jedna grupa miała za zadanie wykonywać ćwiczenia na pianinie, nieprzerwanie przez przez pewien okres czasu, druga grupa natomiast miała sobie tylko wyobrażać, że robi to samo, dokładnie w tym samym czasie.

Wyniki tego eksperymentu nie były dla mnie zaskoczeniem. Mianowicie, zarówno u osób z pierwszej jak i drugiej grupy badanych, rezultat był dokładnie ten sam: to znaczy, że wzmocniły się obszary w dłoniach odpowiedzialne za zginanie palców. Poniżej tego artykułu, zamieściłam mój film na temat przeprogramowania umysłu, w którym opisuję również ten eksperyment. Naganie jest stare, bo powstało w 2012 roku. Nie najlepsza jakość i sapanie wynika z tego, że byłam wtedy w ciąży i ciężko chwilami było mi złapać oddech :), ale myślę, że to nie ma znaczenia, gdyż informacje w nim zawarte są wciąż fascynujące. Jeśli oczywiście tylko interesuje Cię ta tematyka.

Zatem, najcenniejszym darem każdego człowieka jest jego umysł. Umysł, który potrafi tak wiele i dzięki któremu możesz funkcjonować tak jak chcesz. Oczywiście nie jest powiedziane, że każdy z nas właśnie tak funkcjonuje. Niestety spora część populacji nie lubi siebie, nie lubi swojego życia, nie lubi nawet ludzi, z którymi przebywa.

Można to jednak zmienić. Oczywiście nie każdy w to wierzy, nie każdy chce lub nie każdy ma na tyle odwagi by podjąć się tego zadania: wejścia na drogę zmian. Najczęściej wolimy zmieniać kogoś lub otoczenie ale nie siebie. Tymczasem jak się okazuje najprościej jest zmienić właśnie siebie. Jednak obawa przed zmianą jest tak silna że, niejednokrotnie wolimy pozostać w środowisku, które gniecie, które uwiera, które dołuje lub co gorsza gasi chęć do życia.

Jeśli jesteś w tej wąskiej grupie ludzi szukających lepszego życia i zmian to wiec że tak, możesz dokonać wszelkiego, kontrolowanego przeprogramowania umysłu. Kluczem do tego procesu jest twoja głowa, a konkretniej twój sposób myślenia, mówienia oraz patrzenia na otaczający Cię świat. Dlatego działania, które należy podjąć są złożone. Poczynając od pracy z podświadomością, w której trzeba wyplewić wszystko to co blokuje nas przed kreowaniem szczęśliwego i pełnego dostatku życia, a kończąc na pracy z wyobraźnią.

Istotą przeprogramowania jest zawsze zmiana myślenia na dany temat. Wtedy stare połączenia neuronowe przestają istnieć, a w zamian powstają nowe, wspomagające automatyzm naszego działania. Jak już pewnie wiesz, nasze życie w dużej mierze składa się właśnie z automatycznych decyzji oraz reakcji. Dlatego też powtarzamy schematy, które wiodą ciągle w to samo miejsce, do ciągłego przeżywania tych samych lub podobnych sytuacji, których wcale nie chcesz.

Każdy schemat w Twojej głowie możesz przekształcić pracując nad zmianą „starego torowiska” na nowe. Wtedy Twój automat wygrywa… To znaczy podejmujesz inne decyzje, które w skutkach prowadzą Cie do takiego życia jakiego właśnie pragniesz. Tak więc zmieniając myślenie, zmieniasz wybory, a nowe wybory to nowe, inne rezultaty. Jeśli zatem świadomie będziesz dokonywać przeprogramowania własnego umysłu, uzyskasz takie rezultaty jakie dokładnie chcesz uzyskać.