Rozpocznij przygodę z narciarstwem od wyboru dobrego sprzętu!

Rozpocznij przygodę z narciarstwem od wyboru dobrego sprzętu!

Chociaż pogoda na to nie wskazuje, sezon na sporty zimowe zbliża się wielkimi krokami. Jednym z najbardziej popularnych jest oczywiście narciarstwo. Jeśli w tym roku rozważasz zakup własnego sprzętu, sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę i dlaczego narty zjazdowe Head będą dobrym wyborem.

Narty zjazdowe – specyfika

Jeśli jako dziecko odwiedziłeś stok narciarski, być może pamiętasz, że pracownik wypożyczalni nart dobierał dla ciebie odpowiedni model, przyrównując sprzęt do twojego wzrostu. Jest on jednym z głównych czynników, który pozwala na wybór odpowiednich nart. Co jeszcze się liczy?

  • Nasz cel. Musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie narciarstwo chcemy uprawiać?
  • Poziom zaawansowania. Większość uznanych producentów nart ma w swojej ofercie modele zarówno dla osób początkujących, jak i dla wprawionych sportowców. Dla osób, które zaczynają przygodę z narciarstwem, istotnym parametrem będzie zwrotność nart.
  • Waga i wspomniany już wzrost użytkownika. W zależności od rodzaju, długość nart powinna być krótsza od naszego wzrostu od 5 do 20 cm, natomiast waga użytkownika ma wpływ na twardość nart (im mniejsza waga, tym bardziej miękkie powinny być narty).

Jeśli poważnie traktujemy naszą narciarską przygodę, inwestycja we własny sprzęt będzie najlepszym rozwiązaniem. Wypożyczenie nart na stoku to koszt kilkudziesięciu złotych (w zależności od miejsca i czasu, który przeznaczamy na jazdę). Ceny sprzętu jakościowych producentów, takich jak marka Head, zaczynają się od 600-700 zł w przypadku nart dla juniorów. Łatwo policzyć, że wydatek szybko zwróci się z nawiązką, nawet jeśli zdecydujemy się na droższy, bardziej zaawansowany technologicznie model.

Co wyróżnia narty zjazdowe Head?

Wybierając sprzęt, powinniśmy zwrócić uwagę na jego producenta. Niech będzie to marka sprawdzona i polecana.

Narty zjazdowe Head odznaczają się bardzo ważną zaletą, czyli podziałem sprzętu na grupy. Poszczególne z nich skierowane są do kobiet (Head Joy), dzieci (Head Junior) czy zawodowców (Head Supershape i Head Worldcup). W ofercie znajdują się oczywiście również uniwersalne modele (Head V-shape), spośród których wybierać mogą zarówno zaawansowani, jak i początkujący narciarze.

Przeglądając narty zjazdowe Head, np. w sklepie internetowym MCK Sport, natrafimy na bardzo szczegółowe informacje, dotyczące każdego modelu. W pierwszej kolejności producent informuje nas o dostępnych długościach i przeznaczeniu sprzętu. Dzięki specyfikacji produktu dowiemy się również m.in., jaka jest jego grupa docelowa, osiągalna prędkość oraz jakie technologie zostały użyte do jego stworzenia. Dzięki temu mamy pewność, że dokonamy właściwego wyboru.