Przesyłki paletowe – ceny kurierów

Przesyłki paletowe – ceny kurierów

Ważnym elementem rynku kurierskiego jest przewóz palet. Z tej oferty korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy z różnych branż. Przewóz dużych ładunków lub też większej ilości opakowań zbiorczych na palecie znacząco usprawnia całą procedurę. Charakterystyczna podstawa stabilizuje ładunek, pozwala go przewozić na przykład wózkiem widłowym i magazynować. Czasem to również jedyna metoda, by nadać ładunki, które wykraczają poza standardowe parametry zalecane przez przewoźników. Cena wysyłki palet także jest konkurencyjna, a to sprawia, że bez problemu można znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Jak wysłać paletę?

Sama przesyłka paletowa wymaga odpowiedniego przygotowania do transportu. Należy sięgnąć po standardową podstawę o wymiarach 120 x 80 cm, choć na rynku są również inne platformy akceptowane przez firmy kurierskie. Paleta musi być w bardzo dobrym stanie technicznym i im cięższą rzecz chcemy wysłać, tym powinna być ona bardziej wytrzymała. I dlatego warto sięgać po standaryzowane platformy. Trzeba pamiętać również, że to nadawca jest odpowiedzialny za takie przygotowanie przesyłki, by nie została ona uszkodzona na żadnym etapie transportu ani nie narazić na uszczerbek innych paczek. Warto w tym celu wykorzystać folię bąbelkową strech, specjalne wypełniacze, narożniki czy też taśmy, które pozwalają zamocować ładunek na palecie, by się nie przesuwał i by był stabilny. By przesyłka była uznana za standardową, towary nie mogą wykraczać poza obrys podstawy, a całość musi się mieścić w wytycznych danego przewoźnika.

Ceny palet

Najtańsza w wysyłce będzie paleta standardowa, która mieści się w wytycznych przewoźników. Warto więc dołożyć starań, by odpowiednio zapakować ładunek. Poza tym opłaca się korzystać ze specjalnych serwisów, które dają dostęp do ofert różnych firm specjalizujących się w transporcie palet. Po pierwsze, jest to zdecydowanie łatwiejsza opcja, a po drugie, mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych specjalnie negocjowanych cen. By sprawdzić, ile zapłacisz za paletę, wystarczy wpisać w formularz zamówienie podstawowe dane takie jak waga, wymiary oraz kody pocztowe. W niektórych firmach na cenę usługi wpływa również odległość, jaką paleta musi pokonać od nadawcy do odbiorcy. Wielu klientów decyduje się również na różnego rodzaju opcje dodatkowe. Po uzupełnieniu formularza pojawią się oferty różnych przewoźników. Należy wybrać jedną z nich, uzupełnić dane adresowe i opłacić usługę. Następnie wygenerować i wydrukować list przewozowy oraz czekać na przyjazd kuriera. Dołoży on starań, by paleta dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Formularz zamówienia na donati24.pl pozwala zestawić ze sobą oferty różnych firm kurierskich, a tym samym daje szansę szybko i bez wychodzenia z domu lub firmy znaleźć najkorzystniejszą opcję i sfinalizować transakcję. To bezpieczne i tanie usługi, które doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych klientów indywidualnych i przedsiębiorców niezależnie od tego, czy wysyłają oni palety regularnie czy też okazjonalnie. Dzięki temu zakupy, wymiana handlowa, a nawet przeprowadzka nie są ani problemem, ani dużym kosztem.