Prawda i mity na temat odchudzania

Prawda i mity na temat odchudzania

Wiele osób chce schudnąć przed wyjazdem na wakacje, mam dla Ciebie 5 Mitów dzięki którym mógłbyś stracić mnóstwo czasu. (nie popełniaj ich!)

Mit #1: Rób więcej brzuszków żeby wyrzeźbić brzuch

Ciągłe robienie brzuszków nie jest dobrym rozwiązaniem. Żeby odsłonić sześciopak musisz pozbyć się warstwy tłuszczu.

Rada: Nie skupiaj się na ciągłym robieniu brzuszków, bardziej skup się na spalaniu tłuszczu (przez odpowiednią dietę z ujemnym bilansem)

Mit #2: Żeby przyspieszyć rezultaty musisz łykać suplementy

Rozumiem, że producenci suplementów chcą żebyś tak myślał, ale nie nabierz się!. Nie ma żadnej ?magicznej tabletki?, która w niesamowitym tempie sprawi, że przeniesiesz się z miejsca A (dużo tłuszczu) do miejsca B (super wyrzeźbiona sylwetka). W szybkim czasie możesz się za to pozbyć pieniędzy w Twoim portfelu.

Rada: Zamiast kupować kolejny suplement, zacznij bardziej skupiać się na odpowiedniej diecie i intensywnych treningach.

Mit #3: Jedź tylko produkty; light diet itp.

Nie daj się oszukać reklamom, produkty reklamowane jako ?light?, czy dietetyczne, często zawierają cukier prosty i inne składniki które Twój organizm NIE potrzebuje (oczywiście jedzenie ich nie pomaga w walce o lepsza sylwetkę)

Rada: Staraj się robić posiłki sam, dzięki temu dokładnie będziesz wiedział, co znajduje się w danym produkcie.

Mit #4: Unikaj węglowodanów, żeby osiągnąć wymarzony brzuch.

Węglowodany mają złą reputację, co jest złe ponieważ możesz (powinieneś) jeść węglowodany podczas odchudzania. Ważne, żeby skupiać się na produktach pełnoziarnistych, omletach, brązowym ryżu, a unikać przetworzonych i bogatych w cikier prosty.

Rada: Nie unikaj węglowodanów, staraj się jeść te które są jak najmniej przetworzone.

Mit #5: Żeby schudnąć trzeba cierpieć i się męczyć

Odchudzanie poprzez przechodzenie strasznych męczarni jest po pierwsze mało efektywne, a po drugie niebezpieczne. Bardzo duży deficyt powoduję bardzo szybką utratę wagi, ale dzięki temu nabawiamy się problemów z metabolizmem (zwalnia), oraz utracimy dużo masy mięśniowej (nasza sylwetka nie będzie wyglądać tak jakbyśmy chcieli)

Rada: Nie męcz się – jedź zdrowe produkty podczas dnia i nigdy się nie głódź

Teraz już wiesz, czego nie robić jeśli chcesz osiągnąć płaski brzuch, teraz czas na planowanie. Jest parę rzeczy o których powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem:

Krok Pierwszy: Nigdy więcej „śmieciowego jedzenia”.

Najlepszą opcją będzie zrobienie porządków w kuchni. Wyrzucenie produktów w których jest pełno cukrów prostych, takich w których jest mnóstwo tłuszczu, oraz takich które są mocno przetworzone. Jeśli raz już się ich pozbędziesz nie kupuj ich po raz kolejny (pamiętaj! To jak będzie wyglądała Twoja sylwetka na lato zależy w głównej mierze od tego co będziesz jadł ? nie oszukuj!)

Krok Drugi: Jedz produkty pełnoziarniste.

Zamień niezdrowe jedzenie produktami z tej listy:

– Gotowane i smażone warzywa
– Świeże owoce
– Orzechy
– Pełnoziarniste węglowodany
– Chude mięsa
– Niskotłuszczowy nabiał

Zdrowe jedzenie naprawdę jest takie proste!