Mieszanka Arabica Robusta – czego oczekiwać po takiej kawie?

Mieszanka Arabica Robusta – czego oczekiwać po takiej kawie?

Dla większości z nas dzień, który nie jest rozpoczęty od filiżanki ulubionej i gorącej kawy jest dniem straconym. I nic w tym dziwnego, skoro to właśnie kawa pobudza nasze ciało do działania. Zalet picia kawy jest jednak znacznie więcej. W niektórych przypadkach potrafi ona pozytywnie wpływać na nasz organizm i chronić przed niektórymi chorobami.

Pozytywny wpływ na nasz organizm gwarantuje nam kawa, która zawiera w sobie najwyższej jakości ziarna. To właśnie mieszanka Arabica Robusta jest postrzegana jako ta najlepsza kawa. Dlaczego? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Arabica i Robusta – czym różnią się najpopularniejsze gatunki kawy?

Na świecie występuje bardzo wiele gatunków kawy. Nie ulega jednak wątpliwości, że to właśnie brazylijska Arabica oraz indyjska Robusta są najbardziej znanymi i pożądanymi kawami w wielu kawiarniach i restauracjach. Te dwa gatunki są dość często powodem sporu dotyczącego tego, która z nich jest światowym numerem jeden. Dla niezdecydowanych alternatywą jest mieszanka Arabica Robusta, która łączy w sobie najlepsze cechy każdej z tych kaw.

Brazylijska Arabica wyróżnia się spośród pozostałych gatunków kaw swoim delikatnym smakiem i aromatem. Jej delikatna kwasowość i odrobina goryczki są zasługą warunków, w których dojrzewają ziarna tego kawowca. Jeżeli chodzi o uprawę, to właśnie żyzność gleby, gorące i wilgotne powietrze, a także sama wysokość plantacji Arabicy sprawia, że jest ona dużo bardziej wymagająca. Arabica wymaga stałej kontroli i ochrony przed szkodliwymi chorobami i insektami. Jednak włożony trud w jej uprawę zostaje wynagrodzony niepowtarzalnym smakiem, którym zachwycają się miłośnicy kawy na całym świecie.

Przeciwieństwem Arabicy jest indyjska Robusta. Kawa ta znana jest przede wszystkim ze swojego mocniejszego smaku, który jest zasługą większej ilości kofeiny. Robusta – w przeciwieństwie do Arabicy – zawiera nawet dwa razy więcej kofeiny, dzięki temu ma ona znacznie silniejszy smak i aromat. Miłośnicy kawy często określają smak Robusty jako ziemisty z większą goryczą, ale mniejszą kwasowością.

Mieszanka Arabica Robusta

Delikatność Arabicy oraz pobudzająca moc Robusty zostały połączone w specjalnej mieszance. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość wypicia unikalnej pod każdym względem kawy, która łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy idealnej kawy. Mieszanka Arabica Robusta jest uznawana za najlepsze połączenie kaw, z którego możemy uzyskać espresso ze znacznie gęstszą pianką. Mieszkanka ta sprawdzi się także przy pozostałych kawach na bazie mleka.