Jaka książka Remigiusza Mroza jest najlepsza?

Jaka książka Remigiusza Mroza jest najlepsza?

Remigiusz Mróz jest jednym z najlepszych polskich pisarzy, wielokrotnie wyróżniany szeregiem nagród, nominacji oraz wyróżnień, popularny, mający już szereg oddanych sobie miłośników literatury. Pisarz ten jest tak bardzo popularny, że prawdopodobnie większość osób które nigdy same nie czytały tego pisarza wiedzą kim jest. Z pewnością popularności przybyło pisarzowi, kiedy oświadczył, że jest w związku z Katarzyną Bondą, para się rozstała, jednak rozeszli się w zgodzie.

Od jakiej książki zacząć lekturę Remigiusza Mroza?

Warto zacząć od tych serii, które spodobały się rzeszom czytelników. Z pewnością warto jest sięgnąć po serię o Joannie Chyłce, ten thriller prawniczy porusza losy dzielnej adwokat ze stołecznej palestry, która zmaga się z kryminalnymi sprawami. Losy Joanny Chyłki okazały się być na tyle poczytne, że na kanwie Jej losów powstał serial, który widzowie mogli śledzić na player.pl. Warto zacząć od ‘Kasacji’, gdzie pisarz nakreślił wspaniały ale i brutalny świat prawników. Czytelnikom bardzo spodobała się ta część od której tak naprawdę rozpoczęła się wielka, teraz już międzynarodowa kariera pisarza.

Co jeszcze warto przeczytać Remigiusza Mroza, poza serią o losach Joanny Chyłki?

Z pewnością warto sięgnąć po trylogię Parabellum. Seria kryminałów historycznych przeplata fikcyjne wydarzenia z realnymi, które miały ważne znaczenie dla dziejów Polski. Warto sięgnąć po tę trylogię, gdyż zebrała dobre recenzje i jest teoretycznie zakończona, więc czytelnik uzyskuje możliwość zapoznania sie z dziełem skończonym. Warto sięgnąć po tę trylogię≤ również dlatego by poznać twórczość młodego Mroza, zanalizować jak się zmienił, jak rozwinął warsztat literacki od tamtego czasu. Warto sięgnąć po cykl o Wiktorze Forście, który przez długi czas czytelnikom jawił się jako trylogia. Niezmiernie ciekawa jest dylogia o Damianie Wernerze, rozpoczynając od ‘Nieodnalezionej’. Teraz, Remigiusz Mróz sprzedaje książki w formie dwutomowego dzieła. Warto zapoznać się też z cyklem o Sewerynie Zaorskim, który należy rozpocząć od ‘Listów zza grobu’. Główny bohater jest patomorfologiem, który zostaje uwikłany w kryminalne sprawy. Dla fanów nurtu political fiction szczególnie ciekawy będzie cykl ‘ W kręgach władzy’. Pisarz opisuje fikcyjne ugrupowania działające na polskiej scenie politycznej, m.in. Unię Republikańską, co ważne cykl został uznany za skończony, składa się z trzech pozycji, mianowicie z ‘Wotum nieufności’, ‘ Większości bezwzględnej’ oraz z ‘Władzy absolutnej’. Kolejnym cyklem jest osadzony na Wyspach Owczych, gdzie pisarz pisywał pod pseudonimem, nazwał się Ove Logmansbo. Warto przeczytać ‘ Enklawę’, ‘Połów’ i ‘Prom’ wchodzące w skład cyklu. Kolejnym wartym uwagi cyklem jest ten o Gerardzie Edlingu, który jest najnowszy spośród tych napisanych przez autora. Kolejny cykl to ten składający się z ‘Chóru zapomnianych głosów’ oraz ‘ Echa z otchłani’.

Czy Remigiusz Mróz pisze też poza cyklami?

Pisarz z Opola jest niezwykle płodny pisarsko, dlatego też pisuje wiele książek, gdzie fabuła zostaje zakończona na jednej tylko części. Na jednej części kończą się jedne z najnowszych książek autora ‘Lot 202’ oraz ‘ Osiedle Rzina’. Bardzo dobrze ocenione zostały kończone na jednym tomie ‘Hashtag’ i ‘ Czarna Madonna’. Warto polecić autobiograficzny poradnik ‘O pisaniu na chłodno’.

Jaka jest ostatnia książka Remigiusza Mroza?

26 stycznia 2022r., odbyła się premiera ‘ Projektu Riese’. W tym samym czasie debiut ma też adaptacja ‘Behawiorysty’. ‘Projekt Riese’ opowiada o grupie wycieczkowej, która udaje się w Góry Sowie. Turyści chcą zwiedzić kompleks miasta stworzonego przez nazistów, jednak stropy ulegają zawaleniu i niemożliwością staje się wyjście z tunelu. ‘Projekt Riese’ oceniany jest bardzo wysoko, pisarz zadziwia stylem, którego nigdy nie prezentował, czołowy polski autor wydał właśnie kolejne wiekopomne dzieło.

Która książka Remigiusza Mroza jest tą najlepszą, szczególnie wartą uwagi?

Remigiusz Mróz jest doskonałym pisarzem, który nie pisze słabych ani też przeciętnych książek, wszystkie prezentują dobry a najczęściej bardzo dobry poziom. Zdaniem czytelników należy wymienić pięć książek, które są tymi najlepszymi:

  • ‘Behawiorysta’, przez wielu uważana za tę najlepszą Mroza, zwłaszcza zwolennicy thrillerów psychologicznych będą zachwyceni tą książka o prokuratorze Gerardzie Edlingu;
  • ‘Kasacja’, czyli tom którym pisarz rozpoczął cykl o Joannie Chyłce, wielkim plusem jest tutaj niezwykła fabuła, która potrafi przyciągnąć czytelnika na długie godziny do czytania, najlepszym argumentem, że warto sięgnąć po książki z cyklu o bezkompromisowej pani adwokat jest fakt, że na podstawie cyklu powstał serial, który przyciąga wielu telewidzów;
  • ‘W kręgach władzy’ gdzie również podjęto się próby ekranizacji, dokładniej podjął się tego zadania Łukasz Pałkowski, każdy kto lubi political fiction powinien uznać tę książkę za lekturę obowiązkową;
  • ‘Komisarz Forst’ gdzie pisarz porusza losy policjanta który przebywa na komendzie w Zakopanem, jest to opowieść o autsajderze, który działa nieszablonowo, często przeciwstawia się rozkazom, działa po swojemu, jednak przez wielu bywa darzony sympatią oraz uznaniem;
  • ‘Hashtag’ który warto przeczytać chociażby dlatego, że wychodzi spod pióra genialnego pisarza, dodatkowo kończy się na jednym tomie, więc może być idealnym rozwiązaniem dla każdego kto dopiero poznaje twórczość pisarza, nie zabraknie tutaj niespodziewanych zwrotów akcji;

Decydując się na lekturę książek Remigiusza Mroza najlepiej zacząć od odpowiedzi na pytanie, czy preferuje się kryminały, thrillery czy też powieści historyczne. Spoza wymienionej piątki również można wyszukać tę właściwą dla siebie książkę≤ kiedy cenisz sobie mocny kryminał z wątkiem politycznym w tle postaw na ‘Lot 202’. Jeśli natomiast jesteś pasjonatem historii, który kocha kryminały nie stracisz czasu kiedy postawisz na lekturę ‘Świt, który nie nadejdzie’, będzie to decyzja szczególnie trafiona kiedy cenisz sobie klimaty gangsterskie osadzone w stolicy doby XX- lecia międzywojennego. ‘Kasacja’ to świetna lektura na długi urlop, jeśli więc zdecydujesz się, że czas wolny przeznaczysz na lekturę ‘Kasacji’ staniesz się odtąd fanem Remigiusza Mroza. Czasami jest tak, że zdajesz sobie sprawę, że kiedy w trakcie urlopu rozpoczniesz lekturę Chyłki, może Ci zabraknąć czasu na dokończenie wszystkich tomów, kiedy już wrócisz do obowiązków zawodowych, wtedy zdecydowanie powinieneś sięgnąć po tomy o przygodach Wiktora Forsta. ‘Hashtag’ jest doskonały dla wszystkich, którzy chcą przeczytać jednotomowy thriller psychologiczny, który zostanie gdzieś w środku przez długi czas.

Wybór tej właściwej książki powinien być sprawą indywidualną, gdyż trudno jest wybrać jedną jedyną książkę tak genialnego twórcy.

Na czym polega fenomen Remigiusza Mroza?

Wszystkie książki Remigiusza Mroza są bardzo dobre, niektóre genialne, więc warto zastanowić się na czym polega fenomen tego pisarza. Remigiusz Mróz zawsze znajduje czas dla swoich czytelników, wsłuchuje się w ich głos, rozumie ich a właśnie z tego zrozumienia i z chemii na linii pisarz- czytelnicy, powstają wszystkie doskonałe dzieła. Remigiusz Mróz ma świetny warsztat pisarski, chodzi o to, że książki zachwycają od pierwszej strony a później jest już jedynie lepiej. Powieści które pisze autor są nieprzewidywalne, już wydaje się czytelnikowi, że odszyfrował, przewidział zakończenie, by następnie okazać się, że jest całkowicie inaczej. Z pewnością po książki nominowanego do Wiktorów Remigiusza Mroza należy sięgać bo są bardzo dobre.