Jak powstrzymać łysienie u mężczyzn

Jak powstrzymać łysienie u mężczyzn

Co trzeci dorosły mężczyzna zgłasza się do specjalisty z prośbą o pomoc – powodem jest łysienie o różnym nasileniu. Problem staje się jeszcze bardziej dokuczliwy u mężczyzn w starszym wieku. Po 50 roku życia łysienie zaczyna dotykać nawet połowę męskiej populacji. Czy proces ten można zatrzymać? Czy tabletki takie jak Profolan są w stanie zapewnić sukces w walce z łysieniem? Jak powstrzymać łysienie domowymi sposobami? Poznaj najlepsze metody i ciesz się piękną fryzurą bez względu na wiek.

Cykl życia włosa – co musimy o nim wiedzieć

Zanim zaczniemy rozmawiać o łysieniu i preparatach, które mogą działać na porost włosów należy dowiedzieć się jaki jest cykl życia każdego włosa na naszym ciele.

Składa się on z 3 faz, ostatnią jest wypadanie – ten proces jest fizjologiczny i prędzej czy później dotknie każdego włosa na naszej głowie. Z początku tracimy włosy w części skroniowej, część z nas doświadcza jednak łysienia od czubka głowy. Zdecydowanie najgorzej rokuje sytuacja, w której włosy zaczynamy tracić w obu miejscach na raz.

Jeśli dziennie nie tracimy więcej jak 100 włosów to nie ma się czym martwić. Niestety ale w przypadku, gdy zaczynamy łysieć z naszej głowy wypada zdecydowanie więcej włosów. Gołym okiem da się zauważyć, że coś jest nie tak!

Dlaczego moje włosy coraz szybciej wypadają?

Nie ma szybkiej odpowiedzi na to pytanie – przyczyny wypadania włosów u mężczyzn bywają różnie. Bardzo często za nadmierne łysienie odpowiada stres! Brak wypoczynku, ciągła praca i gigantyczne nerwy -tak żyje coraz więcej osób na całym świcie. Na efekty nie trzeba długo czekać! Organizm zaczyna płatać figle a pierwszą oznaką bywa czasem łysienie.

Wysiłek fizyczny, amatorski sport i ruch na świeżym powietrzu to podobno samo zdrowie. Niestety bardzo często nie mamy również w tej kwestii umiaru. Ćwiczymy ponad swoje siły, tracimy wtedy cenne witaminy i minerały osłabiając włosy. Nadmierny wysiłek fizyczny również może prowadzić do wypadania włosów. Szczególnie podatni będą faceci, którzy zaczynają stosować niedozwolone środki wspomagające.

Kolejną przyczyną wypadających włosów mogą być braki w diecie czy niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak. Zły szampon to też częsta przyczyna, którą można szybko wyeliminować. Kupujmy szampony, które zawierają odpowiednią porcję witamin i minerałów i pomogą nam w walce z łysieniem. Odpowiednio odżywione włosy stają się mocniejsze i mniej skłonne do wypadania.

Profolan – genialny środek na porost włosów czy strata pieniędzy?

W aptekach kupimy wiele preparatów, które mają korzystnie oddziaływać na nasze włosy. Ich wzmocnienie i odpowiednia pielęgnacja to klucz do zatrzymania łysienia. Do najpopularniejszych metod na łysienie zaliczamy:

  • suplementy na wypadanie włosów,
  • przeszczep włosów,
  • zmiana diety,
  • farmakologiczne ograniczenie hormonu DHT.

Jednym z bardziej znanych i często niezwykle skutecznych środków na porost włosów są tabletki Profolan, których działanie potwierdzono w wielu badaniach naukowych.

Profolan to mikst witamin, minerałów i odpowiednich składników aktywnych, które działają szybko i skutecznie na większość przyczyn wypadania włosów. Są w stanie pomóc nawet w przypadku łysienie androgenowego, które jest szczególnie dokuczliwe ponieważ dotyczy przeważnie mężczyzn młodych, którym bardzo zależy na dobrym wyglądzie.

Profolan bardzo dobrze uzupełnia wszelkie niedobory witaminowe – jeśli chcesz kupić Profolan zobacz recenzję na https://dopilar.pl/recenzje/profolan-dla-mezczyzn/ i sam zdecyduj czy warto go kupić. Wydaje się jednak, że opinie o Profolanie, które można przeczytać w sieci są bardzo zachęcające i wielu mężczyzn dzięki tym tabletkom może rozwiązać swój problem w dość krótkim czasie.

Łysienie jednym z większych męskich kompleksów?

Dla wielu osób pojawiające się zakola czy nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn jest powodem żartów i śmiechu. Nie da się jednak ukryć, że wielu panów bardzo przeżywa sytuację, gdy z ich głowy zaczyna ubywać coraz większa ilość włosów. Trudno się temu dziwić, wielu z nas nie jest gotowa na taką dużą zmianę wyglądu, która dokonuje się w bardzo krótkim czasie.

Na całe szczęście w dzisiejszych czasach łysienie nie jest procesem nieodwracalnym. Do dyspozycji mamy kilka metod, które są w stanie przywrócić owłosienie na głowie, wzmocnić mieszki włosowe i odpowiednio odżywić włosy. Odpowiednia suplementacja i stosowanie zabiegów wzmacniających to proces, który w dość krótkim czasie może przynieść ogromną poprawę i bardzo dobre efekty w walce z łysieniem.

Pamiętajmy, by na początku walki z łysieniem skupić się na znalezieniu przyczyny tego stanu rzeczy. Odpowiednia diagnoza zdecydowanie ułatwi leczenie. W przypadku, gdy włosy wypadają z powodu stresu nie ma co decydować się na drogie leki – wystarczy wyeliminować problem, by odczuć szybką i trwałą poprawę. W takiej sytuacji warto wybrać się do psychologa, który pomoże nam radzić sobie ze stresem.

Leczenie łysienia bardzo często jest trudne i wymaga czasu – w dużej części przypadków problemu nie rozwiąże jedna wizyta w aptece i tygodniowe leczenie. Nie znaczy to jednak, że należy się poddawać bo walka z łysieniem nie jest skazana na porażkę. Stosowanie dobrych preparatów wzmacniających takich jak wcześniej opisywany Profolan może przyspieszyć efekty. Pamiętaj, że wiele możemy zrobić, by poprawić kondycję naszych włosów i doprowadzić do sytuacji, w której przestaną wypadać.