Co musisz wiedzieć o diecie bezglutenowej?

Co musisz wiedzieć o diecie bezglutenowej?

Gluten to połączenie różnych białek, które najczęściej występują w pszenicy i innych ziarnach, takich jak żyto i jęczmień. W wypiekach dodaje produktów do żucia i tekstury. Jest również stosowany w innych produktach spożywczych jako zagęszczacz dla bulionów i zup, suplementów białkowych i wzmacniaczy smaku. Niektóre z nich mają nietolerancję lub alergię na gluten i muszą stosować dietę bezglutenową. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało nie jest w stanie rozbić lub strawić białka glutenu. Jeśli jesteś nowicjuszem w tego typu diecie, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Bezglutenowy nie jest bardziej pożywny

Wiele osób ma błędne przekonanie, że produkty bezglutenowe zawierają więcej minerałów i witamin, ale to nieprawda. Niedobory minerałów i witamin możesz szybko rozwinąć, jeśli nie masz przewodnictwa dietetyka. Większość żywności, która nie jest wzbogacona lub wzbogacona w składniki odżywcze, takie jak żelazo i kwas foliowy, które są mąkami pszennymi. Kiedy pozbędziesz się glutenu, często oznacza to dodanie większej ilości tłuszczu i cukru do diety. Gdy wyjmiesz gluten, jedzenie prawdopodobnie nie będzie smakowało tak dobrze, że dodają dodatkową ilość sodu, tłuszczu i cukru, aby uzupełnić brak smaku. Na przykład zwykły muffin z jagodami zawiera 340 kalorii z 24 gramami cukru i 17 gramami tłuszczu. Bezglutenowe babeczki jagodowe mają 370 kalorii i 31 gramów cukru i 13 gramów tłuszczu.

Możesz przybrać na wadze

Niektórzy uważają, że kiedy zaczynają stosować dietę bezglutenową, zaczną tracić na wadze, ale nie ma dowodów na to, że bezglutenowe odchudzanie jest dobrą strategią na utratę dodatkowej wagi. Powodem, dla którego ta dieta może prowadzić do otyłości lub nadwagi, są dodatkowe kalorie, tłuszcz i cukier. Osoby cierpiące na celiakię, spowodowane glutenem, często przybierają na wadze, gdy po raz pierwszy uwolnią się od glutenu. Dzieje się tak z powodu szkód spowodowanych przez gluten w jelicie cienkim, które uniemożliwia ich organizmowi trawienie pożywienia we właściwy sposób. Po rezygnacji z glutenu układ trawienny się zagoi, aby mogły wchłonąć kluczowe składniki odżywcze i witaminy z pożywienia, które spożywają.

Twój rachunek za zakupy spożywcze może wzrosnąć

Żywność wolna od tej substancji jest droższa niż żywność, która nie jest. Może to być podwójna cena lub więcej. Na przykład porcja regularnych ciastek kosztuje około 8 centów, ale za porcję bezglutenowego ciasteczka wynosi około 28 centów. Jednym z powodów, dla których są droższe, są dodatkowe koszty, które ponosi producent w celu spełnienia przepisów dotyczących etykietowania i certyfikacji.