Karta informacyjna przedsięwzięcia – komu najlepiej zlecić jej sporządzenie?

Karta informacyjna przedsięwzięcia – komu najlepiej zlecić jej sporządzenie?

Każdy inwestor wie, że od powstania pomysłu budowy nieruchomości do ukończenia wszystkich prac związanych z inwestycją mija sporo czasu. Niezbędne jest nie tylko znalezienie dobrych podwykonawców, ale także dopełnienie szeregu formalności, bez których nie można rozpocząć prac na terenie budowy. Jednym z ważniejszych dokumentów jest KIP, czyli karta informacyjna przedsięwzięcia. Jest to dokument, który zawiera wiele informacji na temat planowanej inwestycji oraz czynników, które mogą oddziaływać na środowisko. Zastanawiasz się, kto powinien sporządzić kartę? Jest to zadanie inwestora czy może sporządzeniem KIP może zająć się inna osoba? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Czy inwestor może zlecić sporządzenie KIP zewnętrznej firmie?

Nie każdy inwestor musi być specjalistą od wszelkich formalności związanych z budową. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób zastanawia się, czy sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia można zlecić ekspertowi, czy może jednak trzeba to zrobić samodzielnie. Na szczęście mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, mianowicie nie musisz samodzielnie wypełniać KIP i zastanawiać się nad tym, jak zrobić to w poprawny sposób. Karta informacyjna przedsięwzięcia to ważny dokument a jego niepoprawne wypełnienie może skutkować brakiem pozwolenia na rozpoczęcie prac związanych z inwestycją.

Karta inwentaryzacja przedsięwzięcia toruń może zostać sporządzona przez eksperta z tej dziedziny. Co więcej, w wielu sytuacjach nawet powinna zostać wykonana przez zewnętrzną firmę np. gdy inwestor po raz pierwszy spotyka się z takim dokumentem i nie wie jak go poprawnie wypełnić. Pomoc specjalisty pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów, ponieważ złe wypełnienie KIP może przedłużyć cały proces budowy i sprawić, że dojdzie do opóźnień w realizacji inwestycji. Najlepiej więc będzie zlecić to zadanie wykwalifikowanym osobom, które wypełnią kartę informacyjną przedsięwzięcia i objaśnią, na czym ona dokładnie polega.

Podsumowanie

KIP to dokument, który zawiera wiele informacji na temat inwestycji. Z tego dokumentu można się dowiedzieć, jaka będzie skala i lokalizacja inwestycji oraz jakie technologie zostaną zastosowane podczas budowy. W KIP nie może też zabraknąć informacji dotyczących rozwiązań mających na celu ochronę przyrody i zminimalizowania szkód w środowisku naturalnym. Jeśli nie wiesz jak poprawnie wypełnić ten dokument, to najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z pomocy eksperta, który ma doświadczenie w wypełnianiu karty informacyjnej przedsięwzięcia. Jest to coraz popularniejsza usługa, więc bez problemu znajdziesz osoby, które będą w stanie Ci pomóc.

Dodaj komentarz