Czasem potrzebujemy pomocy…

Sporo osób żyje w ciągłym pędzie, ma wiele problemów i spotyka się ze stresującymi sytuacjami. Takie czynniki u wielu osób wywołują zaburzenia emocjonalne oraz depresję. Jakie trudności wpływają na nas najbardziej?

Główne przyczyny zaburzeń emocjonalnych

Przede wszystkim wiele osób spotykają naprawdę ciężkie sytuacje. Może chodzić na przykład o śmierć bliskiej osoby. Najciężej taką stratę przeżywają małżonkowie oraz rodzice, którzy muszą żegnać własne dziecko. Depresję wywołać może też ciężka choroba. Czasem pojawia się ona zupełnie niespodziewanie. Ponieważ zupełnie zmienia tryb życia lub nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie trudno się z nią pogodzić.
Wiele osób nie radzi sobie też z rozpadem rodziny lub utratą pracy i problemami ekonomicznymi.  Pod wpływem takich przeżyć ludzie czuja się przytłoczeni, zniechęceni. Przestają czasem widzieć sens w tym co robią.

Zaczynają się odosabniać. Często są smutne, maja problemy ze snem. Takie zaburzenia stają się niebezpieczne dla zdrowia oraz życia – czasem może pomóc tylko hipnoterapeuta.

Psycholog czy hipnoterapeuta?

Warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa. Potrafi on dotrzeć do chorej osoby i dostosować odpowiednią terapię. Używa różnych metod, które uzna za najskuteczniejsze. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie i okazuje życzliwość. Niekiedy zostaje w leczeniu użyta hipnoza, która pomaga poradzić sobie z jakimiś traumatycznymi przeżyciami. Czasem potrzebne jest też korzystanie z leków. Współpraca z psychologiem zazwyczaj przynosi pozytywne efekty.