Pośrednik kredytowy Gdynia – porównanie ofert kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny jest dla wielu Polaków jedynym sposobem na własne mieszkanie lub dom. Umożliwia on uzyskanie znacznie wyższej kwoty niż zwykły kredyt gotówkowy, głównie z uwagi na takie kwestie, jak długi okres spłaty oraz mocne zabezpieczenie spłaty (hipoteka na nieruchomości w połączeniu z wkładem własnym).

Tego typu kredyty powinny być zaciągane z pewną ostrożnością – wybranie pierwszej oferty, na jaką się natrafi, często nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym artykule wyjaśnimy, na jakie aspekty trzeba zwracać największą uwagę przy wyborze kredytu, a także wskażemy, do kogo warto zwrócić się po pomoc w uzyskaniu go na korzystnych warunkach – zapraszamy!

Na co trzeba zwracać uwagę, wybierając kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na nawet kilkadziesiąt lat. Zdecydowanie się na nieodpowiednią ofertę może w związku z tym być niezwykle problematyczne. Długi okres spłaty oznacza z reguły wyższy koszt zobowiązania, dlatego też należy zadbać o jak najniższe oprocentowanie, żeby ograniczyć wysokość odsetek.

Nie można przy tym skupiać się tylko i wyłącznie na oprocentowaniu, ponieważ na ostateczny koszt kredytu hipotecznego składają się również inne opłaty poza odsetkami. Chodzi tutaj między innymi o prowizję za udzielenie kredytu, a także opłatę przygotowawczą.

Warto pamiętać, że oprócz oprocentowania nominalnego osobnym wskaźnikiem podawanym przez bank jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Przy wyliczaniu RRSO bierze się pod uwagę różne koszty związane z kredytem, nie tylko oprocentowanie nominalne, jest to więc bardziej miarodajny wskaźnik.

Korzystny kredyt hipoteczny? Jedynie z dobrym pośrednikiem

Dobry pośrednik kredytowy to pierwsza osoba, do której warto się zwrócić, gdy postanowimy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Większość banków oferuje tego typu zobowiązania i podczas gdy dla osób postronnych poszczególne oferty mogą wydawać się wręcz identyczne, tak w rzeczywistości różnica w ostatecznym koszcie zobowiązania może być liczona nawet w dziesiątkach tysięcy złotych.

Dlatego jest tak ważne, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi w danej chwili ofertami przed podjęciem decyzji. Dzięki pośrednikowi kredytowemu, nie trzeba marnować swojego czasu i energii na analizowanie poszczególnych propozycji. Wystarczy zaufać ekspertowi i cieszyć się atrakcyjnym kredytem hipotecznym przy minimum wysiłku.

Dodatkowym bonusem jest fakt, że pośrednik pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z kredytem, a jak wiadomo w przypadku kredytów hipotecznych formalności nie brakuje. Oznacza to nie tylko kolejną oszczędność czasu, ale też nerwów.