Kredyty dla firm, niskooprocentowane kredyty dla firm

Prędzej czy później większość polskich przedsiębiorców weźmie kredyt firmowy, jeśli jeszcze tego nie zrobiła. Niekoniecznie dlatego, że firma znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej. Są też przypadki, w których firma będzie prosperować dobrze, ale mimo to wzięcie kredytu będzie dobrym rozwiązaniem. W takim razie, jakie są najważniejsze i najpopularniejsze rodzaje kredytów firmowych? Jak nie przepłacić na kredycie firmowym?

Rodzaje kredytów firmowych

W zależności od tego, w jakiej sytuacji znajduje się firma i na co zostaną przeznaczone pieniądze, przydatny może okazać się inny produkt bankowy. Wśród najpopularniejszych rodzajów kredytów firmowych można wymienić:

  • kredyt obrotowy
  • kredyt inwestycyjny
  • kredyt konsolidacyjny.

Kredyt obrotowy jest zobowiązaniem krótkoterminowym, które można przeznaczyć na uregulowanie wydatków związanych z bieżącym funkcjonowaniem firmy. Można więc dzięki kredytowi obrotowemu między innymi opłacić wynagrodzenia, podatki i składki ZUS, a także zakupić niezbędne paliwo, surowce i towary.

Kredyt inwestycyjny może z kolei zostać udzielony nawet na kilkanaście lat. Udzielany jest na konkretny cel, z którego realizacji kredytobiorca musi się wywiązać. W ramach kredytu inwestycyjnego można otrzymać nawet bardzo duże sumy, aczkolwiek wiele zależy w tej kwestii od zdolności kredytowej firmy.

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest zaś na spłatę kilku innych już zaciągniętych zobowiązań firmowych. Działa na tej samej zasadzie, co kredyt konsolidacyjny dla osób prywatnych. Pozwala on połączyć wiele różnych długów w jeden, o niższej miesięcznej racie, dopasowanej do możliwości finansowych firmy.

Jak wziąć korzystny kredyt firmowy?

Większość banków posiada w swojej ofercie kredyty firmowe różnych typów. Jeśli więc będziemy chcieli wziąć kredyt firmowy i nie przepłacić, konieczne będzie zapoznanie się z co najmniej kilkunastoma, jeśli nie kilkudziesięcioma ofertami. Nie dość, że zajmie to dużo czasu, to nie gwarantuje, że nie przepłacimy. Brak wiedzy i doświadczenia w zakresie finansów i bankowości mogą sprawić, że mimo wszystko i tak wybierzemy niekorzystną ofertę.

Dlatego też, jeśli chcemy wziąć korzystne kredyty dla firm Wrocław, najlepszym wyjściem jest zwrócenie się o pomoc do profesjonalnego doradcy. Zajmie się on dla nas porównywaniem poszczególnych ofert i doradzi, która w naszej konkretnej sytuacji będzie najlepsza. Nie będziemy musieli się wtedy martwić, że popełnimy błąd. W wielu przypadkach kredyty firmowe opiewają na bardzo wysokie kwoty, sięgające nawet kilku milionów złotych – w takiej sytuacji powinno nam szczególnie zależeć na tym, aby maksymalnie obniżyć ostateczny koszt kredytu.