Rozliczenie PIT 37 online – dlaczego warto?

Rozliczenie PIT 37 online – dlaczego warto?

Czy chcemy czy też nie, to sprawa co roku jest prosta – przed PIT nie da się uciec. Trzeba go rozliczyć, chociaż istotnym aspektem jest też termin takowego rozliczenia. Jeżeli chcemy szybko otrzymać pieniądze ze zwrotu, to nie należy zbyt długo czekać z tą sprawą i najlepiej zrobić to w oka mgnieniu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że być może nie jest to najprzyjemniejsze co może nas spotkać, ale mimo wszystko obecnie wygląda to lepiej niż przed laty. Dlaczego najlepiej zdecydować się na rozliczenie przez internet? Dowiecie się tego z naszego tekstu.

Możliwość zaoszczędzenia cennego czasu

W dzisiejszych czasach powiedzenie “czas to pieniądz” ma ogromne znaczenie. Żyjemy bardzo szybko i ten świat wymaga tego, abyśmy wszelkie czynności wykonywali w krótkim czasie. Jako, że grafik przeważnie jest napięty, to możliwość rozliczenia PIT 37 online jest czymś, co trzeba docenić. Nie ma obowiązku osobistego stawienia się w urzędzie skarbowym i można to zrobić za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego.

Jak można to zrobić? Przede wszystkim należy podkreślić 2 możliwości: narzędzia rządowe oraz programy do rozliczenia PIT. Logowanie jest bardzo proste, bo należy podać podstawowe informacje oraz kwoty rozliczeń z poprzednich lat umożliwiających zalogowanie. Spora część osób korzysta też z profilu zaufanego i jest to zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość i parę razy kliknąć myszką, aby nasze zeznanie podatkowe zostało wysłane do urzędu. Należy pamiętać o tym, że warto zapisać na dysku UPO, które jest Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. Osoby, które przeznaczają pieniądze na darowizny mają możliwość częściowego zwrotu w postaci ulg.

Szybszy termin otrzymania zwrotu na konto

Nasi przodkowie zawsze musieli wyczekiwać listonosza ze zwrotem. Nie było to najbardziej wygodne rozwiązanie, ale jednak nie było innej opcji. Wraz z pojawieniem się PIT 37 online można było liczyć na otrzymanie pieniędzy na konto bankowe. Co istotne, w razie szybkiego wypełnienia PIT, taki zwrot na konto dotrze do 45 dni.

Jest jeszcze pewne rozwiązanie, które nie wymaga niczego. Nie musimy wypełniać rocznej deklaracji podatkowej, natomiast w zamian nie będzie można wnieść żadnych roszczeń dotyczących potencjalnych błędów urzędnika. Nie dość, że taka deklaracja zostanie wypełniona dopiero po 2.05.2022, to na pieniądze możemy trochę poczekać. Zdecydowanie lepszą opcją jest szybkie wypełnienie jej na własną rękę, gdyż narzędzia rządowe pozwalają na zrobienie tego poprzez parę kliknięć, a w zamian pieniądze na koncie pojawią naprawdę po niedługim czasie od jej wypełnienia.