Pomysły na spędzenie Dnia Dziecka

Pomysły na spędzenie Dnia Dziecka

1 czerwca to jeden z najważniejszych dni w rodzinnym kalendarzu. Wybranie odpowiedniego prezentu to nie lada sztuka, a czasu coraz mniej. Rodzice i bliscy najmłodszych znów staną przed dylematem, co kupić, by prezent był mądry, praktyczny i jednocześnie sprawił dziecku ogromną frajdę. Zobacz, na co warto wydać pieniądze.

Podaruj dziecku swój czas

Wspólne wyjście do kina, ZOO lub na lody może być dla malucha o wiele cenniejsze niż kolejna zabawka. Warto wybrać się w nowe, wyjątkowe miejsce lub samemu zorganizować zabawę w plenerze – w tym dniu wszyscy jesteśmy dziećmi i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wspólnie wziąć udział w przebierankach, podchodach lub szaleć w wesołym miasteczku. Ale uwaga, bo 1 czerwca to święto, które coraz chętniej obchodzimy poza domem i w wielu miastach ulubione miejsca maluchów przeżywają prawdziwe oblężenie. Tłumy i kolejki potrafią naprawdę uprzykrzyć zabawę, jeśli więc nie masz zbyt dużego wyboru w kwestii rozrywki, najlepiej zorganizować ją samemu. Wstępy do centrów rozrywki to także spory wydatek. Za bilety dla dwóch dorosłych i dziecka zapłacimy od ok. 50 nawet do 150 zł.

Zainwestuj w rozwój

Prezenty z gatunku „rozwijających” wcale nie muszą być nudne. Im młodsza jest nasza pociecha, tym bardziej ciekawa świata i gotowa odkrywać go wszystkimi zmysłami. Poza tym, dając dziecku zabawkę edukacyjną lub rozwijającą kreatywność, nie musimy się martwić o skutki ewentualnego uzależnienia.

Do wyboru mamy edukacyjne gry planszowe (20-200 zł) i komputerowe oparte na różnych dziedzinach nauki (100-300 zł). Starsze dzieci docenią także oryginalne prezenty typu DIY, (czyli „zrób to sam”) – zastawy wymagające samodzielnego złożenia, ulepienia lub skonfigurowania zabawki z dostępnych części. Może to być np. latawiec wymagający pomalowania, drewniany model samolotu lub dinozaura albo zestaw modeliny. Dużą popularnością nadal cieszą się mikroskopy, zestawy laboratoryjne i instrumenty muzyczne.
Na tego typu pre zenty trzeba przeznaczyć zwykle od 100 do nawet 500 zł, ale jest to wydatek, którego z pewnością nie będziemy żałować.

Prezentem może być także wizyta w ciekawym miejscu, takim jak oceanarium, planetarium lub teatr dla dzieci – tu znów angażujemy swój czas i mamy okazję do budowania relacji z dzieckiem.

Zadbaj o ruch

W dobie gier wideo i komputerów każda godzina, którą dzieci spędzą na świeżym powietrzu może być zapisana na konto rodzicielskich sukcesów. A żeby było ich jak najwięcej, warto zainwestować w prezenty, które zachęcą dzieci do zabaw na zewnątrz. Rolki, rower czy hulajnoga to zestaw podstawowy, który można zakupić nawet bez żadnej okazji. A Dzień Dziecka to przecież wyjątkowy moment – wielu rodziców pragnie wtedy spełnić własne marzenia z dzieciństwa. W przydomowych ogródkach coraz częściej pojawiają się huśtawki (koszt od 50 do 100 zł), trampoliny (100 – 1000 zł), dmuchane baseny (50 – 500 zł), a nawet domki na drzewach (tu ceny są już bardzo zróżnicowane).

Dzień Dziecka to świet na okazja, by spędzić razem odrobinę czasu, świetnie się bawić i zapomnieć o problemach. W końcu sprawiając radość najmłodszym, sprawiamy ją także sobie. Warto odłożyć na ten cel dodatkowe środki i przez jeden dzień nie martwić się sprawami dorosłych.