Pomysły na prezenty gdy w portfelu pustka

Pomysły na prezenty gdy w portfelu pustka

Nasze mamy są cudowne, niezależnie od tego jaki mają humor i jak bardzo mogą nam dać „w kość”. Niestety, bardzo często przez to że widujemy je na co dzień lub co najmniej raz w tygodniu zapominamy, jak ważne jest dobre słowo lub, co więcej, podarunek od serca dzięki któremu wyrazimy naszą miłość i wdzięczność za wszystko co dla nas robią. Na szczęście możemy to już wkrótce odpokutować, ponieważ Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami i jest niepowtarzalną okazją do tego, aby obdarować ukochaną rodzicielkę oryginalnym prezentem na który naprawdę nie musisz wydawać fortuny. W dzisiejszym artykule podpowiem Ci więc, gdzie warto i czego powinniśmy szukać tak, aby na twarzach naszym mam pojawił się promienny uśmiech a nasz portfel odetchnął z ulgą.

1. Prezent spersonalizowany

Upominek spersonalizowany pod kontem odbiorcy staje się coraz bardziej popularną propozycją dla wszystkich osób poszukujących oryginalnego prezentu. W dzisiejszych czasach co trzeci sklep internetowy posiada funkcję stworzenia przedmiotu zgodnego z preferencjami osoby kupującej, dzięki czemu na popularne produkty takie jak np. obudowa do telefonu czy breloczek możemy dodać samodzielnie wybrany przez nas tekst lub umieścić tam tam po prostu imię obdarowanego. Przydatną opcja są również „suwaczki”, za pomocą których z łatwością ustalimy zakres naszego budżetu (a wtedy odpowiedni algorytm „podpowie” nam co możemy nabyć w wybranej cenie), co jest szczególnie przydatne przy np. „zrzutach” pieniędzy ze znajomymi.

Boisz się, że nie znajdziesz czegoś oryginalnego za stosunkowo nie wielkie pieniądze? Nie przejmuj się, ponieważ większość owych sklepów posiada bardzo bogaty asortyment, który zadowoli nawet najbardziej wybrednego odbiorcę. Co więc polecamy dla mamy? Pomyśl nad zabawnym fartuszkiem kuchennym z wybranym przez Ciebie tekstem bądź piękną karafką, która dumnie ozdabiać będzie salon nie tylko przy wyjątkowych okazjach.

2. Prezent DIY

Czy pamiętasz co najbardziej wzruszało Twoją mamę kiedy byłeś małym dzieckiem? Zapewne nie było bardziej rozczulającej rzeczy niżeli samodzielnie wykonana laurka z ogromnym, czerwonym sercem na pierwszej stronie. Na szczęście, trend na własnoręcznie wykonane prezenty jest ciągle aktualny. Oczywiście, nikt Ci nie każe wracać do czasów dzieciństwa i „bawić się” w wycinanie i ozdabianie kartek papieru (zapewne dlatego, że Twoje obecne dzieło było by dużo bardziej dopracowane niż te, które stworzyłeś mając 5 lat), jednak weź pod uwagę sentyment Twojej ukochanej mamy i podaruj jej coś, w co zainwestowałeś swój cenny czas i dobre chęci niżeli wygórowaną sumę pieniędzy. Potrzebujesz pomysłu? Przejrzyj fora tematyczne poświęcone np. urządzaniu mieszkania i samodzielnie przygotuj chociażby cotton balls’y, czyli sznur świateł ukryty w kolorowych, miękkich kulkach.

3. Karta podarunkowa

Jeżeli nie masz pomysłu na prosty, niedrogi prezent to koniecznie wypróbuj opcję kart podarunkowych, które świetnie sprawdzą się w przypadku prezentu na Dzień Matki. Jedyne co musisz zrobić to udać się do ulubionego sklepu mamy i załadować kawałeczek plastiku dostępny przy kasie na wybraną przez Ciebie kwotę! Nie przejmuj się jednak, ponieważ suma powinna być symboliczna, gdyż liczy się przede wszystkim gest.