Od pantalonów do stringów, czyli historia damskich majtek

Od pantalonów do stringów, czyli historia damskich majtek

Czy wiesz kiedy powstały stringi, albo które gwiazdy Hollywood uwielbiały nosić figi z wysokim stanem? Zapoznaj się z krótką historią majtek, poznaj fasony oraz nowoczesne wzory i wybierz idealny model dla siebie.

Historia majtek sięga dopiero czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej, czyli XVIII wieku! Choć ciężko to sobie wyobrazić, wcześniej majtki były przedstawiane jako symbol zła i rozpusty, którym kobiety miały bezwstydnie kusić niewinnych mężczyzn. Pierwsze majtki (tzw. pantalony) były grube, ciężkie i sięgały kobietom do kolan – prawdziwy symbol seksu. Kościół zabraniał noszenia majtek, gdyż według popularnej w tamtych latach teorii, zostały stworzone przez diabła…

Bielizna damska: figi i stringi – pierwsze modele

Damska bielizna stała się popularna dopiero po II wojnie światowej. Majtki były skracane z biegiem lat, aż w latach 60. i 70. wielką popularność zyskały figi – czyli majtki z wysokim stanem, które nadawały kobietom smukłych kształtów i wydłużały nogi. Ten rodzaj majtek zawojował Hollywood, nosiły go takie gwiazdy jak Brigitte Bardot, czy Marilyn Monroe. Również figi zostały z czasem skrócone i zastąpione stringami. Pierwsze majtki “ze sznurkiem” zaprojektował w 1974 roku brazylijski projektant dla swojej koleżanki na ślub. Zyskały ogromną popularność najpierw w Brazylii, a w niedługim czasie również w Europie. Dzięki takiej marce jak Victoria’s Secret stringi stały się popularne na całym świecie. Choć w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór majtek w różnych wzorach, kolorach i fasonach, tak klasyczne figi i stringi są wciąż najchętniej wybieraną przez panie bielizną – jak informują znawcy z Never Shy.

Bielizna damska Never Shy: figi – popularne modele

Figi zostały stworzone dla kobiet, które pragną zakryć wszelkie niedoskonałości swojej sylwetki i wymodelować kształt. Bardzo popularne są klasyczne figi z wysokim stanem, podobne do tych, które nosiły gwiazdy Hollywood. Kiedyś tylko białe lub kremowe figi dzisiaj są dostępne w różnych kolorach – od klasycznej czerni po intensywne róże i czerwienie. Figi bardzo dobrze podkreślają kobiecą sylwetkę. Kobiety chętnie wybierają majtki z ozdobnymi pasami lub koronką, która lekko prześwituje, co szczególnie pobudza męską wyobraźnię. Figi pozwalają kobietom poczuć się komfortowo i pewnie. Ten rodzaj bielizny damskiej jest chętnie wybierany przez panie jako bielizna ślubna. Dla kobiet, które nie lubią ozdobników i koronek marka Never Shy oferuje figi z wysokim stanem, które zakrywają brzuch i wyszczuplają talie. Dostępne są w klasycznych kolorach brązu, czerni i bieli, a zrobione z bardzo dobrej jakości materiałów, przepuszczają powietrze i zapobiegają nadmiernemu poceniu.

Bielizna damska Never Shy: stringi – popularne modele

Stringi to rodzaj majtek bardzo chętnie wybierany przez młode kobiety. Dla wielu z nich mniej znaczy lepiej, a stringi idealnie wpisują się w tę teorię. Popularne są mikro stringi, które składają się tylko z cienkiego sznureczka otaczającego biodra, cienkiego sznureczka z tyłu i niewielkiej ilości materiału z przodu zakrywającego część intymną kobiety. Stringi typu G-string to te, które zakrywają najwięcej wśród wszystkich dostępnych modeli. Nie są tak bardzo wycięte i często z przodu wyglądają jak zwykły rodzaj majtek. Największą popularnością cieszą się stringi z ozdobną koronką. Wiele kobiet chętnie sięga po ten rodzaj majtek w okresie letnim, gdyż z wiadomych powodów nie jest w nich tak gorąco i nie oznaczają się pod przewiewnymi spodniami, czy sukienką.