Jaki parasol męski wybrać?

Jaki parasol męski wybrać?

Na rynku znajdziesz mnóstwo parasoli, a wszędzie tam, gdzie pojawia się szeroki asortyment, pojawiają się też wątpliwości. Podpowiadamy, jaki parasol męski wybrać, aby korzystać z niego  satysfakcją i przez długi czas.

Rodzaje męskich parasoli

Przed zakupem parasola musisz zastanowić się, czego od niego oczekujesz. Czy wystarczy Ci parasol dla jednej osoby czy może bardziej interesuje Cię parasol dwuosobowy? Do wyboru masz także:

  • parasol manualny (otwierany ręcznie),
  • parasol automatyczny (otwierany za pomocą przycisku),
  • parasol kieszonkowy (idealny do torby czy plecaka)

Parasol męski powinien być wybierany właśnie pod kątem wielkości, funkcjonalności i mechanizmu otwierania czy zamykania. Kwestie estetyczne są drugorzędne, a ze względu na dużą ilość produktów, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiadającego koloru. Jednak to nie kolor decyduje o jakości i wygodzie użytkowania parasola, dlatego skoncentruj się na dostępnych rodzajach.

Jaki parasol męski na jakie sytuacje?

Krótki lub długi parasol męski otwierany automatycznie to największa wygoda. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a parasol sam otwiera się i sam się zamyka. Kierując się z kolei rozmiarem, warto najpierw wziąć pod uwagę styl życia. Jeśli często podróżujesz lub przemieszczasz się samochodem, pieszo czy rowerem, męski parasol kieszonkowy będzie strzałem w dziesiątkę. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i możesz mieć go zawsze przy sobie – np. w skrytce auta lub w plecaku. Długi i duży parasol zalecamy “głowom rodziny” i dżentelmenom, którzy w razie konieczności, chcą zaoferować swojej towarzyszce ochronę przed deszczem.

Parasol męski musi mieć świetną jakość

Parasol męski to Twoja wizytówka, dlatego powinieneś skupić się też na jego jakości. Tylko męski parasol od zaufanego producenta jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Niestety, produkty za kilkanaście złotych z drogerii czy z supermarketu, zwykle kończą swój żywot po zbyt dużym wietrze czy silnych opadach gradu. Takich sytuacji chcesz raczej uniknąć, dlatego zalecamy zapoznanie się z ofertą markowych, oryginalnych parasoli. Warto korzystać z asortymentu firm, które specjalizują się w tworzeniu dobrych parasoli dla mężczyzn – np. firmy Doppler. Męskie parasole Doppler będziesz użytkować przez lata. Zastosowane materiały i solidne konstrukcje zapewnią Ci satysfakcję i przygotowanie do wszystkich nieprzyjemnych warunków pogodowych.

Męski parasol na prezent

Jeśli chcesz znaleźć męski parasol nie dla siebie, ale na prezent, postaw na klasyczny (np. czarny) model wysokiej jakości. Oryginalne i markowe parasole dla mężczyzn pasują na prezent przy wielu okazjach – od urodzin, po Boże Narodzenie, Walentynki czy Dzień Chłopaka. Każdy szanujący się mężczyzna doceni oryginalny parasol, a żeby ułatwić Ci wybór, proponujemy przegląd asortymentu online. Sprawdź, jakie parasole dla mężczyzn znajdują się np. w sklepie internetowym Delcaso, porównaj produkty i wybierz te, które uznasz za najlepsze. Parasole męskie w Delcaso pochodzą od znanych producentów i zostały przetestowane.