Jak zaplanować sobie dzień krok po kroku?

Jak zaplanować sobie dzień krok po kroku?

Wiele osób nie wie jak zaplanować sobie dzień skutecznie

Podstawą efektywności do zarabiania w sieci jest działanie każdego dnia w kierunku realizacji celów. Żeby osiągać dzień po dniu to co chcesz musisz zadać sobie pytanie jak zaplanować sobie dzień. Wbrew pozorom nie jest to trudne i niemożliwe do spełnienia wyzwanie.

Każdy może nauczyć się tego jak zaplanować sobie dzień, jeżeli wykorzysta do tego odpowiednie strategie. System krok po kroku, który sprawi, że podążając za schematem będziesz miał gotowy plan dnia do realizacji.

Jednak zanim poznasz formułę planowania dnia, to musisz poznać odpowiedź na jedno ważne pytanie:

Dlaczego warto planować swój dzień?

Najważniejszy powód jest oczywisty – plan dnia umożliwia Ci bycie efektywnym każdego dnia. Bycie produktywnym bez tego planu moim zdaniem jest kompletnie niemożliwe. On jest podstawą i fundamentem innych działań zwiększających twoją produktywność np. koncentracji.

A jeżeli wolisz listę z korzyściami, to mam coś dla Ciebie.Dzięki temu, że dowiesz się jak zaplanować sobie dzień i wdrożysz tą wiedzę w życie:

Zwiększy się twoja motywacja

Poprawisz swoją koncentrację

Rozwiniesz efektywność

Będziesz miał więcej ukończonych zadań na koniec dnia

Każdy twój dzień będzie dawał Ci konkretne efekty

Będziesz miał więcej czasu wolnego

Twój wysiłek będzie przynosił wymierne rezultaty

Przestaniesz cały dzień zapieprzać, żeby na koniec nie było efektów

Jednak to wszystko pod jednym małym warunkiem… Musisz zrobić dobry plan dnia

Co cechuje dobry plan dnia?

Zastanów się co cechuje dobry plan dnia. Moim zdaniem podstawa to wiedza co masz robić krok po kroku, tak żebyś podczas realizacji planu dnia nie musiał się zastanawiać “co teraz mam robić”, “ale o co mi chodziło”, “co to konkretnie oznacza”, “o czym wtedy myślałem”, “jak mam to zrobić”. Po prostu podczas realizacji planu dnia powinno być tylko działanie, wszystkie elementy w stylu co zrobić i jak wykonać – o to wszystko powinieneś zadbać planując.

Po drugie plan dnia powinieneś być w stanie wykonać w ciągu dnia. Niby oczywiste, jednak często ludzie przeceniają swoje możliwości i wrzucają na swoją listę zadań do zrobienia za dużo, potem tego nie są w stanie ogarnąć. Przez to czują demotywację widząc taką listę zadań. Według mnie dobry plan dnia oznacza, że po jego wykonaniu wszystkiego tak jak zaplanowałeś zostanie Ci jeszcze czas.

Po trzecie w dobrym planie dnia musisz zostawić miejsce na elastyczność. To około 5-10% czasu, który planujesz. Nigdy nie możesz wszystkiego przewidzieć, taki czas pozwoli Ci uniknąć opóźnień.

Jak zaplanować sobie dzień krok po kroku?

Jaki jest twój główny cel na dzień? Gdybyś mógł zrobić tylko jedno zadanie, który najbardziej Ciebie zbliży do obecnego celu, to co by to było?

Jakie są poszczególne kroki do wykonania tego zadania? Co musisz zrobić by je wykonać?

Ile czasu zajmuje każdy krok?

Powtarzaj pytania 1-3 aż wypełnisz swój cały czas do wykorzystania na dzień zadaniami, lub do momentu w którym zaplanujesz wszystko co chciałeś