Jak suszyć pranie w kawalerce – praktyczne rozwiązania

Jak suszyć pranie w kawalerce – praktyczne rozwiązania

Suszenie prania w małym mieszkaniu może być nie lada wyzwaniem. W końcu pranie trzeba zrobić, a później je wysuszyć co może być problemem, jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca na tradycyjną suszarkę, za oknem panuje mróz, a dodatkowo nie mamy balkonu. Na szczęście i na taką sytuację znajdzie się rada i jest kilka sposobów na to, jak suszyć ubrania w kawalerce.

Suszarka pod sufitem

W małym mieszkaniu każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota i trzeba go maksymalnie wykorzystać. Jednym z rozwiązań na suszenie ubrań, który z pewnością większość z Was pamięta z dzieciństwa, jest suszenie ubrań pod sufitem w łazience. Popularne suszarki, które obsługiwało się za pomocą sznurków i suszyło na nich pranie, gdy żaden domownik nie brał akurat kąpieli, były prawdziwym hitem już kilkadziesiąt lat temu. Można wykorzystać ten pomysł w nieco odświeżonej wersji i sufit w łazience wykorzystać jako przestrzeń do suszenia ubrań.

Nowoczesne suszarki

Suszarka na ubrania wcale nie musi zajmować sporo miejsca, a w sklepach i internecie można znaleźć wiele modeli, które idealnie sprawdza się w kawalerkach. Tradycyjną suszarkę dwuskrzydłową możesz zamienić na taką, którą można montować na kaloryferze, w wannie lub po prostu taką, która jest wąska i ma kilka pięter, na których można zawiesić mokre rzeczy. Wybór jest naprawdę duży i z łatwością znajdziesz coś dla siebie.

Pralka z funkcją suszenia

Czyli potocznie nazywane pralko-suszarki. Jeśli masz nieco większy budżet, to możesz zainwestować właśnie w takie urządzenie, które wysuszy pranie w bębnie, dzięki czemu nie będziesz musiał szukać miejsca na wolnostojące suszarki. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ szybciej możemy wysuszyć swoje rzeczy, a dodatkowo nie zagracamy przestrzeni w swoim niewielkim mieszkaniu.

W sklepach można też znaleźć suszarki na pranie, które przypominają pralki, jednak nimi nie są. Takie urządzenia mogą być nawet bardziej wydajne niż pralko-suszarki, ponieważ mają za zadanie jedynie wysuszyć ubrania, a nie je dodatkowo prać.

O czym pamiętać podczas suszenia prania w domu?

Ważny jest nie tylko odpowiedni wybór suszarki na pranie, ale także sposób, w jaki będziemy to pranie suszyć. Staraj się, aby podczas suszenia prania w mieszkaniu nie było w nim zbyt ciepło i była tam odpowiednia wentylacja. Mokre pranie może wytworzyć sporo wilgoci, która może osadzać się na ścianach, a w końcu zamienić w niebezpieczne grzyby i pleśnie. Podczas suszenia możesz też uchylić okno w pomieszczeniu, w którym znajduje się pranie.