Ile kosztuje subskrypcja Xbox Game Pass?

Ile kosztuje subskrypcja Xbox Game Pass?

Na subskrypcję Xbox Game Pass, która pozwala uzyskać dostęp do sporej ilości gier na wybranej platformie, zdecydowało się już ponad 20 milionów osób i ciągle pojawiają się kolejni zainteresowani. Jedną z kwestii, na którą kładą oni największy nacisk, jest oczywiście jej cena. Ile ona wynosi i co można zyskać w ramach tej usługi? Odpowiadamy!

Koszt subskrypcji Xbox Game Pass

Koszt subskrypcji Xbox Game Pass na PC wynosi 39.99 złotych miesięcznie. Microsoft oferuje ponadto możliwość wykupienia 3 pierwszych miesięcy za 4 złote. W przypadku XGP na konsole nie ma takiego taniego okresu próbnego, natomiast miesięczna subskrypcja kosztuje 40 złotych.

Za tę kwotę otrzymujemy dostęp do ponad setki gier różnych producentów (zarówno gier AAA, jak i indie, z takich gatunków, jak symulatory, gry wyścigowe, sportowe czy gry akcji). Wśród tytułów Xbox Game Pass gry szczególnie godne polecenia to przede wszystkim takie hity, jak Forza Horizon 4 czy Gears 5, a z gier indie na przykład Slay The Spire. Przed zakupem subskrypcji warto przejrzeć aktualną listę (nie jest ona stała, ponieważ Microsoft co jakiś czas dodaje i usuwa niektóre tytuły) i sprawdzić, czy znajdują się na niej takie pozycje, w które chcielibyśmy zagrać.

Podczas trwania opłaconego okresu rozliczeniowego możemy dowolnie pobierać każdą z nich i grać w nią tyle, ile zapragniemy. Trzeba przy tym pamiętać, że po zakończeniu subskrypcji gra przestanie być dostępna. Działa to na tej samej zasadzie, jak w przypadku serwisów streamingowych oferujących muzykę lub filmy – masz dostęp do treści jedynie przez ten okres, za który zapłacisz, a nie wykupujesz nic na własność.

Game Pass Ultimate – nieco droższa alternatywa

Microsoft oferuje także drugi typ subskrypcji, a mianowicie Xbox Game Pass Ultimate. Kosztuje on 54.99 złotych miesięcznie, przy czym można wykupić pierwsze 3 miesiące za 4 złotych, a dopiero po tym okresie naliczana jest normalna stawka.

Czym Ultimate różni się od zwykłego Game Passa? Przede wszystkim w ramach jednej subskrybcji mogą grać zarówno na PC, konsoli, jak i na smartfonach z Androidem (korzystając z funkcjonalności chmury). Oprócz wspomnianych wcześniej gier subskrybenci otrzymują dostęp także go katalogu gier EA Play, w skład którego wchodzą, jak sama nazwa wskazuje, różne gry od EA – wiele nowych, ale też sporo starszych klasyków.

Dodatkowo gratisowo mogą oni korzystać z przywilejów subskrybentów Xbox Live Gold, a więc mogą odbierać za darmo Games With Gold, a także bez żadnych dodatkowych opłat korzystać z komponentów sieciowych w grach na konsolach Microsoftu.