Czym jest afiliacja?

Czym jest afiliacja?

W obecnych czasach każdy człowiek jest w stanie zarabiać na wiele sposobów przez Internet. Wypełnianie płatnych ankiet, praca zdalna czy też kryptowaluty to tylko niektóre z metod, które stały się znaczącym dodatkiem do budżetu domowego tysięcy osób. Jeśli jednak jesteś twórcą internetowym lub sam posiadasz własny sklep online, możesz idealnie odnaleźć się w świecie afiliacji. Jak wygląda zarabianie na programach partnerskich oraz czemu stają się coraz bardziej popularne?

Afiliacja nie jest tylko dla influencerów

Afiliacja, czyli inaczej zarabianie na programach partnerskich, to nic innego jak dostawanie określonej sumy pieniędzy za wykonanie przez użytkownika określonej akcji, jak przykładowo zarejestrowanie się na danej stronie lub też zakup jakiegoś towaru. Umożliwia to uprzednio utworzony linki referencyjny, który przypisywany jest do konta założonego w danej sieci afiliacyjnej. Czym ona jest? Siecią afiliacyjną nazywa się miejsce, gdzie zebrane są dziesiątki, jak nie setki programów partnerskich z różnych dziedzin. Za jej pośrednictwem jesteśmy w stanie zawiązać współpracę z daną firmą, a następnie zarabiać na promowaniu jej usług czy też produktów. Przykładową siecią afiliacyjną w Polsce jest https://shopeneo.network/, gdzie znaleźć możemy przede wszystkim programy partnerskie oparte o model CPS. Zanim jednak szczegółowo wyjaśnimy, na czym polega wspomniany sposób zarobku, warto zadać sobie pytanie: “Czy w takim razie afiliacja jest tylko dla osób popularnych?”. Logicznym przecież jest fakt, iż czym więcej ludzi użyje naszego reflinka, tym bardziej zwiększają się szanse na zarobienie pieniędzy przez nas. Uważanie jednak, że tylko influencerzy są w stanie pozyskać w ten sposób stałe źródło dochodu jest całkowicie błędne! Współcześnie istnieje wiele metod, który pozwalają praktycznie każdemu na spróbowanie swoich sił w afiliacji. Wróćmy jednak na chwilę do modelu CPS.

Nie liczy się ilość, a jakość

Model CPS (z ang. “Cost per Sale”) to metoda zarabiania na prowizji ze sprzedanego produktu, który promowaliśmy w programie partnerskim. By zobrazować, o co dokładnie chodzi, weźmy za przykład hipotetyczną sytuację: bierzemy udział w programie partnerskim, gdzie promujemy kubki firmy XYZ. Ich cena wynosi 20 złotych za jedną sztukę. Za każdy sprzedany kubek (za pośrednictwem naszego reflinka) otrzymujemy 30% jego wartości, czyli 6 złotych. Kwota ta wydawać się może niewielka, jednak jeśli naczynię zakupi 100 osób można już wtedy mówić o prawdziwych pieniądzach. Na takim układzie korzysta wydawca, jak i reklamodawca. Oboje bowiem zwiększają znacząco swoje zyski. Powróćmy teraz na chwilę jeszcze do tematu influencerów w branży. Docierają oni do znacznie większej ilości ludzi, jednak nie ma to znaczenia, jeśli nie kupią oni przez nich reklamowanego produktu. Stąd też jedynym wyznacznikiem skuteczności w zarabianiu na afiliacji jest sposób na przekonanie potencjalnego klienta do zakupu. A to może zrobić każdy z nas! Więcej informacji na temat zarabiania w Internecie znaleźć możecie na stronie https://shopeneo.network/jak-zarabiac-w-internecie/