Cięcie stali laserem – gwarancja profesjonalnego efektu

Cięcie stali laserem – gwarancja profesjonalnego efektu

Profesjonalne cięcie stali to proces, który wymaga użycia specjalnych narzędzi. Najlepiej w tej roli sprawdzają się innowacyjne urządzenia wykorzystujące wiązkę lasera. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda proces cięcia stali laserem. Poznasz również powody, dla których warto zdecydować się na taką metodę. Zapraszamy do lektury!

Cięcie stali laserem – gwarancja profesjonalnego efektu

Laser to innowacyjna technologia, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Urządzenia laserowe wykorzystuje się m.in. w medycynie, geodezji, a także wojskowych systemach przeciwlotniczych. Innym zastosowaniem lasera jest również cięcie stali nierdzewnej, które przebiega przy użyciu specjalnych nowoczesnych maszyn. Laserowe cięcie stali sprawdza się zarówno w przypadku klasycznego prostego cięcia, jak i zadań specjalnych. Na czym polega proces cięcia stali przy pomocy lasera? Jakie są zalety takiej metody? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Cięcie stali – w jaki sposób przebiega? 

Aby możliwe było precyzyjne cięcie stali nierdzewnej, najpierw konieczne jest określenie koncepcji, według której dokonane zostanie cięcie. Należy wskazać dokładne wymiary oraz kształt, jaki mają przyjąć uzyskane z pomocą cięcia elementy. Na tej podstawie przygotowywany jest zapisywany cyfrowo projekt. To właśnie dzięki niemu maszyna wykonująca cięcie może przeprowadzić ten proces w dokładnie taki sposób, jakiego oczekujemy. W trakcie cięcia wykorzystywana jest wiązka lasera, która umożliwia uzyskanie idealnego, wysoce precyzyjnego efektu w szybkim czasie. Wszystko dzięki procesowi przepalania za pośrednictwem wyjątkowo wysokiej temperatury skupionej wiązki lasera.

Zalety laserowego cięcia stali

Dlaczego spośród wszystkich dostępnych sposobów cięcia stali warto wybrać właśnie metodę wykorzystującą laser? Ponieważ jest ona wyjątkowo wydajna i oszczędna – w trakcie cięcia zużycie materiału jest naprawdę niewielkie, a pobór mocy niski. Samo cięcie nie trwa długo, dlatego jeśli zależy nam na wysokiej jakości i stosunkowo krótkim czasie realizacji, to cięcie stali laserem będzie najlepszą możliwą opcją. Kolejnym niewątpliwym atutem jest również możliwość uzyskania perfekcyjne gładkich linii. Cięcie laserem będzie więc doskonałym wyborem w przypadku elementów wymagających wysokiego stopnia precyzji. Osoby, które korzystały już z takiej metody, doceniają również możliwość uzyskania różnego rodzaju kształtów i wymiarów, na co nie zawsze pozwalają tradycyjne metody cięcia stali. Oprócz tego laser gwarantuje powtarzalność – wszystkie elementy uzyskane przy pomocy lasera mogą być identyczne.