Aplikacje, które pozwolą przeżyć na zagraniczych studiach

Aplikacje, które pozwolą przeżyć na zagraniczych studiach

Studia za granicą to nowe miejsce, nowi ludzie, nowa rzeczywistość. Pierwszy dzień np. w Londynie to najwyższy czas, żeby ogarnąć swoje studenckie życie. W końcu musisz wiedzieć, gdzie dobrze zjeść, jakie lektury na zajęcia przeczytać i mieć gdzie je przechować, na jaką premierę warto pójść z nowymi znajomymi no i co zwiedzić!  Jest na to kilka sposobów:

Citymapper

Takie brytyjskie jakdojade.pl. Appka idealna do nawigacji w tak ogromnym mieście, jakim jest Londyn. Podpowiada jakim środkiem komunikacji dojechać z punktu A do B, szacuje czas podróży i wskazuje alternatywy dla każdej ścieżki – to świetna rzecz dla kogoś, kto jest w Londynie po raz pierwszy!

Dropbox

Zajęcia na uczelni = teksty = wiele plików = potrzeba posiadania osobistego magazynu. Wykładowcy często wysyłają elektroniczne wersje dokumentów, które mają szansę się nie zgubić, jeśli zaczniesz używać Dropboxa. To wirtualny dysk działający w chmurze, który znacznie ułatwi poruszanie się po materiałach potrzebnych w czasie roku akademickiego i nie tylko!

Evernote

Kolejne narzędzie przydatne podczas zajęć na uczelni. Zapisuj wszystkie notatki w jednym miejscu, grupuj tematycznie, wrzucaj zdjęcia pożyczonych notatek na papierze – dobrej organizacji materiałów i planowania zadań NIGDY ZA WIELE.

Cite this for me

Pisanie prac semestralnych to coś czego studenci nie lubią… Dlaczego? Bo do każdej pracy trzeba stworzyć bibliografię. Tak, tak, trzeba udowodnić, że korzystasz z właściwych źródeł – na ratunek przychodzi Cite this for me! Skanujesz tylko kod książki i już masz gotowy przypis w bazie! Proste, prawda? Przy swoim pierwszym eseju z pewnością to docenisz… 🙂

Yplan

Warto czasem odpocząć lub zaczerpnąć nieco „kultury wyższej” – do tego może Wam posłużyć coś, co nazwałem „planerem wolnego czasu”. Yplan pozwala na śledzenie aktualnych wydarzeń kulturalnych takich jak premiery kinowe, koncerty, festiwale, ale także aktualności klubowe i promocje w fajnych knajpach.

Spotify

Czasem warto chwilę wychillować przy muzyce – znacie Spotify? Świetny player, który potrafi stworzyć spersonalizowaną playlistę ulubionej muzyki (jeszcze dokladniej niż jutub!). Osobiście uwielbiam playlisty z hitami świątecznymi typu “Last Christmas” i muzyką filmową. Twoja kolej.

To co, gotowy do wyjazdu na studia? Bez obaw, jeśli nie lecisz do Londynu, tylko np. do Manchesteru czy Nottingham – appki działają wszędzie! 🙂 Zapisz sobie link do tego tekstu np. na Dropboxie albo w Evernocie – przyda Ci się. Masz swój pomysł na aplikację, która już ułatwia ci życie? Wrzuć ją w komentarzu!