Ekologiczne artykuły foliowe do domu i biura

Ekologiczne artykuły foliowe do domu i biura

Czy wiesz, że statystyczny Polak zużywa ponad 300 foliówek rocznie? Doliczmy do tego worki na śmieci i reklamówki na zakupy. Zbiera się tego całkiem spora suma.  Nie zawsze pamiętamy o zabraniu woreczków wielorazowego użytku, poza tym zdarza się, że nie są one praktyczne. Ekologiczna świadomość nie jest jeszcze na najwyższym poziomie, jednak możemy zauważyć już pewne zmiany. Ciężko jest wyeliminować jednorazowe foliówki, a tym bardziej worki na śmieci. Za to można zmienić materiał, z którego są wykonywane. Zobacz z czego produkuje się ekologiczne artykuły foliowe.

Foliówki do sklepu, biura, domu

Jednorazowe foliówki są zmorą naszych czasów. Dużo się słyszy o żółwiach, które pomyliły siatkę z meduzą. Zanieczyszczenie oceanów plastikiem stało się bardzo dużym problemem. Jednak ciężko jest foliówki całkowicie wyeliminować. Pakujemy w nie warzywa, owoce i chleb. Drugie śniadanie dla dziecka, czy przekąski na podróż. Znajdują zastosowanie także w biurach i większych firmach. Dlatego trzeba szukać i sprawdzać, który producent opakowań foliowych produkuje ekologiczne foliówki. Coraz więcej opakowań foliowych jest wytwarzanych z biodegradowalnego plastiku. Nosi on nazwę HDPE. Jest to folia polietylenowa, która rozkłada się w 24 miesiące. Co ważniejsze rozkład odbywa się w warunkach naturalnych. Oznacza to, że są kompostowalne i przekształcają się w biomasę. 

Foliówki HDPE są wytrzymałe. Charakteryzuje je odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jest to istotna cecha, kiedy chcemy zapakować w małą foliówkę więcej produktów. Reklamówki w rolce są także oszczędnością miejsca. To zaleta, która sprawdzi się szczególnie w domu i biurze. Nie musimy upychać całej szuflady foliówek. Reklamówki w rolce możesz wygodnie schować do szafki lub postawić na blacie na stożkowym stojaku. 

Worki na śmieci

Każdy z nas produkuje śmieci. W domu, w pracy, na wyjeździe. Zawsze. Tego nie da się uniknąć. Dlatego bardzo ważną rzeczą staje się wybór odpowiednich worków na śmieci. Warto postawić na ekologiczne rozwiązania. Hurtownia worków na śmieci produkuje je z folii HDPE oraz LDPE. Już wiemy, że pierwsza z nich jest biodegradowalna. A druga? Folia LDPE również podlega szybkiemu rozkładowi. Jednocześnie worki na śmieci wykonane z powyższych materiałów są wytrzymałe i pojemne. Nie przeciekają, co jest szczególnie istotne przy zbieraniu śmieci Bio (odpadków żywnościowych). Worki na śmieci dostępne są w różnych pojemnościach i kolorach. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam segregować śmieci. Każdy kolor może odpowiadać innemu odpadów. Np. zielone worki na odpady Bio, żółte na plastik, a niebieskie na szkło.